Habergold
Dunyatimes

Sesa'nın bir bedenle iki kalbi var

SESA Kuyumculuk; ihracat pazarı ve iç piyasa için iki farklı üretim departmanı oluşturdu. Farklı ayarlarda, farklı modellerde seri üretim yapmak adına gerçekleşen bu ayrışım; markanın müşterilerine daha hızlı ve etkin geri dönmesini kolaylaştırıyor.

07 Ocak 2014 23:57 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1788

SESA Kuyumculuk; ihracat pazarı ve iç piyasa için iki farklı üretim departmanı oluşturdu. Farklı ayarlarda, farklı modellerde seri üretim yapmak adına gerçekleşen bu ayrışım; markanın müşterilerine daha hızlı ve etkin geri dönmesini kolaylaştırıyor.

Yaklaşık 2 yıllık bir aranın ardından 2013 yılı İstanbul Mart Fuarında ihracata keskin bir dönüş yapan SESA; bir firmanın hayati departmanlarından biri olarak kabul edilen ve adeta markanın kalbi olarak ifade edilen üretim departmanından iki birime sahip. Sektörümüzde çok fazla benzer bir uygulamaya sahip olmayan bu üretim ayrışımı, SESA’nın geçmiş tecrübelerinin ve gelecek planlarının bir sonucu. Geçmişte, ihracat çalışmaları ile iç piyasayı beraber yürüttükleri dönemde farklı ürünlerin tek bir noktadan çıkmasının ciddi zorluklarını yaşadıklarını ifade eden SESA Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Selim Sarışın; "İki yıllık bir aranın ardından bu sefer ihracata giriş yaparken iki farklı üretim departmanı hayata geçirmeyi planladık. Tecrübeli ve işinin ehli kişilerle ihracat üretim departmanımızı oluşturduk. Şu anda kendi içimizde çok tatlı bir rekabet söz konusu. Birbirinden değerli ustalarımız ortak bir başarı için farklı tezgahlarda ama aynı amaç için emek harcıyorlar” diye konuştu.

Yurtdışına ağırlıklı olarak 18 ve 21 ayar, daha ağır gramajlarda ürün hazırladıklarını belirten Selim Sarışın; yurt içinde ağırlıklı olarak 8,14 ve 22 ayar üretim gerçekleştirdiklerini, bir anda üretim bandına farklı ayarda bir sipariş gelmesinin mevcut düzenin dengesini bozan bir durum ortaya çıkardığını, iki farklı üretim departmanının bu sorunu da ortadan kaldırdığını dile getirdi. İki farklı üretim departmanının dengeli bir şekilde tek bünyede faaliyette olmasını sağlamanın sanıldığı kadar kolay olmadığını belirten Sarışın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İki farklı üretim departmanında farklı ürünler ortaya çıkmış olsa dahi, SESA’nın kaşesini üzerinde taşıyan her ürün aynı yüksek kaliteye sahip olmalı ilkesi bizim önceliğimizdir. Gün içinde sürekli tartışmalara açık bir yapımız vardır. Her türlü fikrin bir masa etrafında rahatlıkla ifade edilebilmesine özen gösteriyoruz. Bazı dönemlerde yurtdışı, bazı dönemlerde ise yurtiçi siparişler daha yoğunlukta oluyor. Bu durumda hemen bir üretim atölyemizden, işi daha yoğun olan üretim atölyemize geçici personel takviyesi yapıyoruz. "

SESA EGE BÖLGESİNDEKİ AĞIRLIĞINI YURT GENELİNE YAYIYOR…

Kurulduğu günden bu yana Ege Bölgesine ayrı bir önem veren ve bu bölgede kendini yurtiçine tanıtan SESA; son dönemde artık Türkiye’nin hemen hemen her noktasına ürünlerini sunuyor. Ege’nin çok farklı ve zengin bir takı kültürüne sahip olduğunu kaydeden Selim Sarışın; "Ege Bölgesinde büyüyen markamız; o bölgenin çok geniş ürün çeşitliliği taleplerine cevap vermeyi başararak bugünlere geldi. Ege, adeta bir Türkiye mozaiği oluşturuyor. Ege’de edindiğimiz tecrübe sayesinde şu anda tüm Türkiye’nin farklı bölgelerinin taleplerine daha rahat cevap verebiliyoruz” dedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI