Habergold
Dunyatimes

Yüzde yüz yerli fikir yüzde yüz memnuniyet

İlk olarak geçtiğimiz İstanbul Ekim Fuarında tanıtılan ve Dünyada bir ilk olan "Gesse Ölçüm ve Kontrol Sistemi" vitrinlerde güven içinde bilezik sergilenmesi ve günsonu son derece hızlı, konforlu toplanmasına yönelik müthiş bir yenilik oldu.

24 Aralık 2013 01:45 / Güncelleme: -/- | Kategori: Kapalı Çarşı | Ziyaretçi: 2693


İlk olarak geçtiğimiz İstanbul Ekim Fuarında tanıtılan ve Dünyada bir ilk olan "Gesse Ölçüm ve Kontrol Sistemi” vitrinlerde güven içinde bilezik sergilenmesi ve günsonu son derece hızlı, konforlu toplanmasına yönelik müthiş bir yenilik oldu.

Tamamen bir ihtiyaçtan doğan ve bir hayalin gerçeğe dönüşmesinin bir sonucu olan "GesseÖlçüm ve Kontrol Sistemi” Galip Ertan Kuyumculuk firma ortağı Gökhan Ertan, imzası taşıyor. Kuyumcu vitrininde yer alan bileziklerin anlık olarak gramlarını hatasız bir şekilde elektronik veriler eşliğinde gösteren Gesse, aynı zamanda günün başlangıcı ile gün sonu arasında son derece sağlıklı bir sonuç veriyor ve rapor sunuyor. Yaklaşık bir yıllık bir AR-GE çalışmasının ardından hayata geçen Gesse sistemi, 4 farklı ülkeden gelen elektronik sistemlerin birleştirilmesinden gerçekleştirilen benzeri olmayan MadeInTurkey kaşeli, patentli bir ürün.

Elektronik mühendisi akrabası ile bu ürünün ortaya çıkması için büyük emek harcayan kuyum ustası Gökhan Ertan; "Çok kısa süre önce tanıtımını yaptığımız ürünümüze, beklediğimizin üstünde bir ilgi oluştu. İlk önce ülke çapında kuyumcu vitrinlerine ürünümüzü taşımak ardından Dünyanın çok farklı coğrafyalarına bu önemli buluşu sunmak istiyoruz” dedi.Herşeyden önce kendi ihtiyaçları nedeniyle bu ürünü yapmaya karar verdiklerini belirten Ertan; "Her akşam mağazamızın vitrinlerini toplarken uzun bir zaman, hesaba ayırıyorduk. Şimdi Gesse ile bu uzun hesap zamanları tarihe karıştı. Montajı gayet kolay olan ürünümüz aynı zamanda en uygun açıya ayarlanarak üzerinde taşıdığı bilezikleri de en şık bir şekilde müşterinin görünümüne sunuyor. Yüksek hassasiyet ile çalışan Gesse ölçüm sistemimiz; yakında bayilikler eşliğinde ülkemizin her noktasındaki kuyumcunun kullanımına sunulacak” diye konuştu.

Ülkemiz üniversitelerinin elektronik mühendisliği bölümüne danışarak bu ürünün hatasız bir çalışma sistemine kavuşmasını sağladıklarını kaydeden Ertan; ürünün piyasaya yeni çıktığı için çok özel bir lansman fiyatıyla satışa sunulduğunu, Tuzla’da fabrika ortamında üretilen Gesse’nin, mevcut 20 kg maksimum tartma kapasitesine sahip hassas terazilerden yaklaşık %40 daha ucuza satıldığını ifade etti.

Gesse Ölçüm ve Kontrol Sisteminin parçalarının %80’i yurtdışından getirilmiş. ABD, Çin, Japonya ve Tayvan’dan ithal edilen elektronik parçalar; daha önce hiç denenmemiş bir amaç için kombine edilmiş ve 1 yıllık bir test sürecinin ardından, servis garantili bir şekilde piyasaya sunulmuş.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI