Habergold
Dunyatimes

Ador emeklemeden yürüyüşe geçti

Yılın başında, sektörümüzün deneyimli ismi Cavit Koçak tarafından kurulan ADOR Kuyumculuk; kısa süre içinde hedeflediği rakamların üstüne çıktı. Çalışanlarının %90'ının kuyumculuk sektöründe daha önce deneyimi olmamasına rağmen, bu kadar kısa sürede önemli mesafeler alınması başarılı yöneticiliğin ve büyük bir inancın yansıması.

05 Ocak 2014 23:08 / Güncelleme: 05 Ocak 2014 23:10 | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2696

Yılın başında, sektörümüzün deneyimli ismi Cavit Koçak tarafından kurulan ADOR Kuyumculuk; kısa süre içinde hedeflediği rakamların üstüne çıktı. Çalışanlarının %90’ının kuyumculuk sektöründe daha önce deneyimi olmamasına rağmen, bu kadar kısa sürede önemli mesafeler alınması başarılı yöneticiliğin ve büyük bir inancın yansıması.

Sektörümüzde herkesin yakından tanıdığı, işadamı Cavit Koçak; yepyeni bir marka ile 2013 yılına hızlı giriş yapmıştı. Latince heyecan anlamına gelen "Ador” isimli kelimeyi markasına taşıyan Cavit Koçak; yılın sonu itibariyle, başlarken koyduğu hedefin %25 üstüne çıkmış olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor. Sektöre markalarının ismi gibi büyük bir heyecan katmak için yeni bir başarı yolculuğuna başladıklarını belirten Ador Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Koçak; "Firmamız ilk olarak Balkan ülkeleri, Almanya ve Hollanda’da yoğun ticari faaliyet içinde oldu. Bu pazarlarla ilgili olarak geçmişte elde ettiğimiz engin tecrübe, bizim kısa sürede çok yol almamıza yardımcı oldu” dedi.

Markalarını kurduktan hemen bir ay sonra İstanbul Jewellery Mart Fuarına katılım gösterdiklerine dikkat çeken Koçak; "Mart fuarına katılmamız yeni markamızın tanıtımı açısından etkin sonuçlar doğurdu. Yepyeni ve sektör tecrübesi olmayan bir kadro ile yola çıkmamız birçok kişi için çılgınlık olarak nitelendirilebilir. Fakat biz başarıya odaklanmış, başarılı olma hırsı çok yoğun olan arkadaşlarımızdan markamızı oluşturmayı planladık. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimiz ve satışı kuyumcuya ürün vermekle biten bir süreç olarak görmeyen yaklaşımımız, bize hızla olumlu geri döndü” diye konuştu. Yönetim Kurulu Başkanı Koçak; Ador’dan ürün alan müşterilerinin herhangi bir şart olmaksızın istedikleri zaman mevcut ellerindeki ürünleri yeni ürünlerle değiştirme opsiyonuna sahip olduğunu ve en yüksek kaliteyi en uygun fiyata alabilme şanslarının bulunduğunu kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kuyumcunun satamadığı bir ürün kuyumcunun stok maliyetini arttırır ve kuyumcuya büyük sıkıntı yaratır. Biz; adeta sektörde ezber bozan bir anlayışla, müşterilerimizin zaman ve herhangi bir şart olmadan istedikleri an ürünlerini yeni ürünlerle değiştirme şansı sunuyoruz. Biliyoruz ki; bizim ürünümüzün esas satışı, son tüketiciye ulaştığı andır. Artık yurtiçinde de Ador Kuyumculuk etkinliğini arttırma kararı almıştır. Yurtiçi ve yurtdışı ekiplerimiz ayrı ayrı pazarlama faaliyetlerine devam edecektir. Öncelikle büyükşehirlerde kuyumcularla iletişim kuracağız ardından yerel toptancılarla beraber çalışma koşulları oluşturacağız. 2014 yılında markamızı hem ulusal hem uluslararası fuarlara taşımaya devam edeceğiz. Yurtdışındaki başarılı çalışmalarımızı yurtiçinde de sergilemek istiyoruz.”

Ador Kuyumculuk; 14 ayar A’dan Z’ye tüm takı çeşitlerini, farklı fiyat skalalarında müşterilerine sunuyor. Yüksek kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunmak için azami gayret gösteren Ador; ismindeki anlam gibi sektöre "Heyecan” katıyor…

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI