Habergold
Dunyatimes

Ali Günay: "Altın cazibesini yitirdi"

Kuyumculuk sektörüne 1972 yılında Kapalıçarşı'da atılmış Ali Günay. 18 sene boyunca imalat yapan Günay, pullu zincirden bileziğe kadar geniş bir üretim alanı vardı. 1990 yılında imalatçılığı bırakarak mağazacılığa başlamak istemiş ve o gün bugündür sektörün tanınan firmalarından biri haline gelmiş.

13 Ocak 2014 10:51 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1992

Kuyumculuk sektörüne 1972 yılında Kapalıçarşı’da atılmış Ali Günay. 18 sene boyunca imalat yapan Günay, pullu zincirden bileziğe kadar geniş bir üretim alanı vardı. 1990 yılında imalatçılığı bırakarak mağazacılığa başlamak istemiş ve o gün bugündür sektörün tanınan firmalarından biri haline gelmiş.

Habergold için altının geçmişini ve bugününü değerlendiren Günay Kuyumculuk sahibi Ali Günay, altının eski cazibesini yitirdiğine inanıyor. Eskiden altının takı olarak kullanıldığını, ama son zamanlarda bu özelliğini kaybettiğini dile getiren Günay, insanların artık altını tasarruf amaçlı aldıklarını belirtti. "Tasarruf için alınan altınların işçiliği ve kar marjı düşük” diye konuşan Günay, yine de işlerden memnun.

Firmaları adına kısaca eskiyle bugünü de kıyaslayan Günay, firmalarının oturmuş bir müşteri kitlesine sahip olduğu dile getirdi. "Eskiden işler tabii ki daha iyiydi, şu an eskisi kadar işi kimse yapmıyor, ama biz oturmuş müşteri kitlemizden memnunuz, şikayet etmiyoruz” ifadelerini kullanan Günay, zamanla sektörün düzelebileceğini söyleyerek sözlerine nokta koydu.


Etiketler
Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI