Habergold
Dunyatimes

Altın destek İstanbul ikinciliği getirdi

Sektörümüzün genç markalarından Falko kuyumculuk; spora ve sporcuya destek amacıyla sponsor olduğu Tercüman Koleji Bayan Basketbol takımı, İstanbul ikincisi oldu ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

05 Şubat 2014 23:04 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2913

Sektörümüzün genç markalarından Falko kuyumculuk; spora ve sporcuya destek amacıyla sponsor olduğu Tercüman Koleji Bayan Basketbol takımı, İstanbul ikincisi oldu ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Deneyimli Kuyum ustası Şahin Taşar tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Falko Kuyumculuk; hem firmasını emin adımlarla geleceğe taşırken, hem de genç sporcuları teşvik etmek amacıyla sponsorluk desteği sağlıyor. Bu yıl ana sponsorluğunu üstlendiği Tercüman Koleji Bayan Basketbol takımı; ‘Liselerarası İl Şampiyonası’nda ikinciliği elde etti. Finalde, geçen yılın Dünya liselerarası bayan basketbol müsabakasının şampiyonu olan Doğa Koleji ile karşılaşan Tercüman Koleji; il birinciliğini sadece 3 sayı ile kaybetti. İstanbul 2.’si olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan genç basketçiler; ülke çapında önemli başarılara imza atmak istiyorlar.

Tercüman Koleji Bayan Basketbol takımı ana sponsoru Falko Kuyumculuk; takıma verdiği desteği sürdürmeye kararlı. Firma sahibi Şahin Taşar; markalarının kendileri gibi genç olan sporculara destek sağlamasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını, gençlerin maddi ve manevi olarak yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi. Türk sporunun her branşında, özel kuruluşların sponsorluk desteğinin artmasının önemine dikkat çeken Şahin Taşar; "Biz kendi çapımızda gençlere destek sağlıyoruz. Bizim ki çorba da bir tuz oluyor belki ama çok daha büyük ölçekli firmalara örnek olma gibi bir misyonumuz bulunuyor” dedi. Türkiye’nin geleceğinin gençlerde olduğunu, bu gençler arasından çıkacak bazı sporcuların Dünya çapında başarılar elde edebilecek potansiyele sahip olduğunu belirten Taşar; her yere devletin destek vermesinibeklemenin doğru olmadığını, özel kuruluşların da bütçeleri yettiği kadar spora ve sporcuya destek vermeleri gerektiğini ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI