Habergold
Dunyatimes

Anadolu bu yaz "hafif" rüzgârlı geçecek

Yaz mevsimine adım attığımız bu günlerde, içpiyasada kuyum alışverişinin belirli oranlarda arttığını gözlemliyoruz. Fakat bu yıl; çeşitli sebepler nedeniyle Anadolu'da dahil olmak üzere hafif ve 14 ayar ürünlere daha fazla talep var. Müşterilerinden aldığı bu bilgileri etüt eden Ankara'nın önde gelen kuyum üreticilerinden Balaban Kuyumculuk; yeni üretim stratejisini hafif ve 14 ayar üzerine yoğunlaştırıyor.

20 Haziran 2014 14:27 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1597

Yaz mevsimine adım attığımız bu günlerde, içpiyasada kuyum alışverişinin belirli oranlarda arttığını gözlemliyoruz. Fakat bu yıl; çeşitli sebepler nedeniyle Anadolu’da dahil olmak üzere hafif ve 14 ayar ürünlere daha fazla talep var. Müşterilerinden aldığı bu bilgileri etüt eden Ankara’nın önde gelen kuyum üreticilerinden Balaban Kuyumculuk; yeni üretim stratejisini hafif ve 14 ayar üzerine yoğunlaştırıyor.

 

Merkezi Ankara’da bulunan ve çok geniş ürün çeşitliliğiyle bir kuyumcunun A’dan Z’ye tüm ihtiyacını giderebilen Balaban Kuyumculuk; yeni sezonda daha önce üretiminde fazla yer ayırmadığı hafif ürün gruplarıyla giriş yapıyor. Geçtiğimiz yıl Gezi olayları ile başlayan, 17 Aralık ve genel seçim süreciyle devam eden, kredi kartı ile taksitli kuyum alışverişinin yasaklanmasıyla doruğa çıkan piyasa daralması kuyum sektörümüzü derinden etkiliyor. Balaban Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Turan Keser; tüm bu gelişmeler neticesinde geçmiş yıllara göre işlem hacimlerinde belirli miktarlarda düşüş olduğunu, bu negatif durumu aşmak için üretim stratejilerinde çeşitli değişikliklere gitme kararı aldıklarını söyledi.

Satışa sundukları, geniş çeşitliliğe sahip ürünlerinin %70’ini kendi üretim tesislerinde imal ettiklerini kaydeden Turan Keser; "İşinin ehli, uzman kadromuzla çok kısa bir sürede hafif ürün grubu imalatına adapte olduk. Günün koşullarını yakından takip etmek, pazarın taleplerini ayrıntılı bir şekilde etüt etmek çok büyük önem teşkil ediyor. Artık ne üretirsem satarım devri kapanmıştır” dedi.

İSRAİL YENİ PAZAR….

İstanbul Jewellery Show’un ardından ilk ihracat çalışmalarına da imza atan Balaban Kuyumculuk; şimdi ikinci parti İsrail’den gelen siparişleri yetiştirme telaşında. İsrail’deki kuyum piyasasının çok önemli ihtiyaçları bulunduğunu, Türk kadını ile İsrailli kadınların zevklerinin birbirine yakın olduğunu belirten Keser; iki ülke arasında ilişkilerin normalleşme sürecine çok küçük bir parçada olsa katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını, kaliteli Türk işçiliğini Dünyanın çok farklı ülkelerine ulaştırmayı yakın gelecek için kendilerine misyon edindiklerini dile getirdi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI