Habergold
Dunyatimes

Avrupa'nın 250 Odası İstanbul'da buluşuyor

TOBB Başkan Yardımcısı ve İTO Başkanı İbrahim Çağlar, Eurochambres Başkanı Alessandro Barberis ile ekonomi forumunun tanıtımı için basın toplantısı düzenledi.

22 Ekim 2013 01:26 / Güncelleme: -/- | Kategori: Ekonomi | Ziyaretçi: 1178


TOBB Başkan Yardımcısı ve İTO Başkanı İbrahim Çağlar, Eurochambres Başkanı Alessandro Barberis ile ekonomi forumunun tanıtımı için basın toplantısı düzenledi. 

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) yıllık toplantısı ve genel kurulu, 16-17 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. ‘Eurochambres Ekonomi Forumu: Büyümeye Yatırım’ adıyla gerçekleştirilecek toplantıya Eurochambres üyesi 45 ülkeden 250 Oda başkanı, işletmeler, AB kurumları ve düşünce kuruluşları temsilcileri katılacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye’nin, AB ekonomisindeki gelişmelerden doğrudan etkilendiğine işaret ederek, "Eurochambres Ekonomi Forumu’nun İstanbul’da yapılacak olması, Türk ve AB iş dünyalarının, Türkiye’nin AB üyeliği konusundaki ‘koalisyonunu’ ortaya koymak için önemli bir fırsat ve gösterge olacaktır. Rakamlar da gösteriyor ki, Türkiye Avrupa’ya yük olmaya değil, Avrupa’nın yükünü paylaşmaya adaydır” diye konuştu.
* * *
‘Türkiye çok önemli bir aktör ve partner’
EUROCHAMBRES Başkanı Alessandro Barberis, forumun İstanbul’da düzenlenmesinin Türkiye açısından çok önemli bir mesaj olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye Avrupa’nın bir parçası ve Avrupa ülkeleri arasında iş dünyası açısından çok büyük bir önem taşıyor. Türkiye’nin dünyada çok güçlü bir duruşu ve etkisi var. Türkiye’nin çok önemli bir aktör ve partner olduğuna inanıyoruz” dedi. Barberis, iş dünyasının vize konusunda yaşadığı sorunların da çözülmesi gerektiğini söyledi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI