Habergold
Dunyatimes

Balaban'ın tasarım departmanı "kuyumcukent"

Ankara'nın köklü kuyumcularından olan ve geniş ürün çeşitliliğiyle özellikle İç Anadolu bölgesinde pekçok perakendeciye ürünlerini sunan Balaban Kuyumculuk; bünyesinde yer alan birçok modelinin temellerini İstanbul Kuyumcukent'te atıyor. Kuyumcukent, adeta Balaban'ın tasarım üssü….

17 Temmuz 2014 15:25 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 3187

Ankara’nın köklü kuyumcularından olan ve geniş ürün çeşitliliğiyle özellikle İç Anadolu bölgesinde pekçok perakendeciye ürünlerini sunan Balaban Kuyumculuk; bünyesinde yer alan birçok modelinin temellerini İstanbul Kuyumcukent’te atıyor. Kuyumcukent, adeta Balaban’ın tasarım üssü….

Ülkemizde kuyum sektörünün kalbi olarak kabul edilen İstanbul’da, Kuyumcukent gitgide önemini daha fazla ortaya koyuyor. Anadolu’dan gelen birçok değerli markamız Kuyumcukent üretim kompleksinde A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını giderme şansı yakalıyorlar. Bu markalarımızdan birisi de Balaban Kuyumculuk. Başkentimizin önde gelen markalarından biri olan ve köklü geçmişi, müşteri memnuniyetine gösterdiği çağdaş yaklaşımla sektörümüzün saygın firmalarından olan Balaban; özellikle tasarım ile ilgili tüm çalışmalarını Kuyumcukent üzerinden yürütmeyi tercih ediyor. Balaban Kuyumculuk firma sahibi Turan Keser; Ankara’da takı tasarımı konusunda yeterli tecrübeye sahip sektör mensuplarıyla karşılaşamadıklarını, İstanbul’da çok farklı ürün gruplarında uzmanlaşmış birbirinden değerli tasarımcılarla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Günümüzde iletişim teknoloji ve kanallarının artmasıyla büyükşehirlerde popüler olan, trend olan modellerin aynı anda Anadolu’dan da talep gördüğünü belirten Turan Keser; "Şimdi, tüketiciler çok bilinçli. İletişim organları vasıtasıyla gördükleri yeni modelleri hemen kuyumcularından talep ediyorlar. Yeni model beklentisi gittikçe her bölgemizde artıyor. Kuyumcukent bünyesinde yer alan tasarım atölyeleriyle yaptığımız çalışmalar sayesinde, hem müşterilerimizin isteklerini eksiksiz yerine getirebiliyoruz hem de önemli tarz değişikliklerini çok daha kolay, zaman kaybetmeden yapabiliyoruz” diye konuştu.

Bir yada iki tasarımcıya bağlı olmayarak çalışmanın başka önemli avantajları olduğunu da vurgulayan Keser, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tasarım atölyeleriyle çalışarak, birden çok farklı bakış açısını markanıza kazandırmış oluyorsunuz. Bu yıl hafif ürünlere ve ağırlıklı 14 ayar ürün grubuna yönlendik. Bu tarz değişikliğini İstanbul’daki değerli tasarımcı arkadaşlarımızla çok kolay yaptık ve ciddi zaman kazandık. Artık günümüzde ürün gruplarına göre uzmanlaşan tasarımcı arkadaşlarımız var. Yakın dönemde markamızın Kuyumcukent içinde bir iletişim ofisi olabilir.”

ANADOLU KREDİ KARTI YASAĞINA ADAPTE OLMAYA BAŞLIYOR…

Deneyimli kuyumcu Turan Keser; kredi kartı ile taksitli alışveriş yasağına Anadolu’da hızla uyum sağlanmaya başlandığını, bölgede kuyumcuların köklü müşterileri için eskiden olduğu gibi defter tuttuklarını ve karşılıklı anlaşma ile ödeme planı oluşturduklarını sözlerine ekledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI