Habergold
Dunyatimes

Bedir "Türk kadını dünya çapında en bilinçli pırlanta kullanıcısı"

Çok kısa süre içinde Dünyanın çok farklı ülkelerine ve kültürlerine birbirinden özel pırlantalı ve elmaslı mücevherler sunan Zergeran Kuyumculuk Ürün Müdürü Merve Bedir; yaptığı analiz neticesinde: Dünyadaki en bilinçli pırlanta kullanıcısının Türk bayanlar olduğunu açıkladı…

06 Temmuz 2014 16:16 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1921

Çok kısa süre içinde Dünyanın çok farklı ülkelerine ve kültürlerine birbirinden özel pırlantalı ve elmaslı mücevherler sunan Zergeran Kuyumculuk Ürün Müdürü Merve Bedir; yaptığı analiz neticesinde: Dünyadaki en bilinçli pırlanta kullanıcısının Türk bayanlar olduğunu açıkladı…

Dünyanın neresinde olursanız olun, mücevhere tutkuyla sarılan ve ona aşk besleyen kadınlar görebilirsiniz. Bugün mücevher bir takıya sahip olmak, birçok bayanın hayalini süslüyor. Kısa süre içinde özellikle yurtdışı çalışmalarıyla büyük ivme kazanan, her bölgenin kültürel özelliklerini ve takıdan beklentilerini çok iyi analiz ederek üretim stratejilerini oluşturan Zergeran Kuyumculuk; sıradan bir firmanın 5 yılda katedeceği mesafeyi 2 yıla sığdırma başarısı gösterdi.

Bu önemli başarıda büyük emeği olan ve yurtdışında değerli taş analizi üzerine profesyonel eğitim alan Zergeran Kuyumculuk Ürün Müdürü Merve Bedir, tüm Dünyada bayanların mücevheri sevdiğini, fakat kullanım tarzlarının ve taleplerinin farklılıklar gösterdiğini belirtiyor. Kısa sürede 50’nin üzerinde farklı ülkeye ürünlerini ihraç ettiklerini kaydeden Merve Bedir, "Kısa sürede hızlı açılımımızın en önemli detayı çok iyi dinleyici olmamız. Ürün sunduğumuz bölgenin beklentilerini çok iyi analiz eden ekibimiz, üretim departmanımızın çalışmalarını şekillendiriyor. Her bölgeye göre farklı üretimler yapmak tabi ki maliyetleri arttırıyor ama doğru adrese doğru ürünü sunmak satış hızını ikiye katlıyor” diye konuştu.

Arap pazarında bayanların 18 ve 22 ayar kasa üzerine büyük taşlı pırlanta tercih ettiklerini, pırlantanın yüksek kalitesinin ilk aşamada Arap bayanları üzerinde önem teşkil etmediğini dile getiren Bedir, farklı zevkler ve talepler ile ilgili analizini şöyle sürdürüyor:

"Amerika’da bayanlar ne taşın yüksek kalitesine ne de üzerinde bulunduğu kasanın ayarına önem veriyorlar. Onlar için en önemli detay ürünün tasarımıyla albenili ve özel görünmesi. Türk kadını ise en bilinçli mücevher kullanıcılarından birisi. Mücevherini alırken, pırlantanın sınıfından parlaklığına kadar tüm detayları soruyor ve sertifikalı olmasına önem gösteriyor. Pırlantada Türk kadını 18 ayar ve 14 ayar tercih ediyor. Kısacası her bölgede her kadının istek ve talepleri değişiklik gösteriyor. Uluslararası arenada başarılı olmak ve tercih edilmek için bölgesel analiz olmazsa olmaz.”

Bedir; Ramazan öncesi içpiyasadaZergeran ürünlerine yoğun ilgi olduğunu, Ramazan sonrası Ekim ayına kadar yüksek satış rakamları hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI