Habergold
Dunyatimes

Büyükçekmece'yi Uçuracak tek aday, Nevzat Sudaş

AK Parti'nin Büyükçekmece Belediye Başkan Aday Adayları arasında en güçlü isimlerin başında gelen Nevzat Sudaş, ilçeye hizmet konusunda oldukça iddialı. 1998 – 2001 yılları arasında Büyükçekmece'de Fazilet Partisi kurucu üyeliği, İlçe Başkanlığı ve belediye başkan adaylığı görevlerinde bulunan Sudaş, bölgeyi iyi biliyor ve tanıyor. Siyasetin içinde olduğu yıllara istinaden oldukça tecrübeli. Sudaş, hizmet etme konusunda "Hakk için" derken, "Yapılamayan birçok hizmeti Büyükçekmece'ye yapacağım" diyor.

03 Aralık 2013 02:10 / Güncelleme: 03 Aralık 2013 02:16 | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 3176


AK Parti’nin Büyükçekmece Belediye Başkan Aday Adayları arasında en güçlü isimlerin başında gelen Nevzat Sudaş, ilçeye hizmet konusunda oldukça iddialı. 1998 – 2001 yılları arasında Büyükçekmece’de Fazilet Partisi kurucu üyeliği, İlçe Başkanlığı ve belediye başkan adaylığı görevlerinde bulunan Sudaş, bölgeyi iyi biliyor ve tanıyor. Siyasetin içinde olduğu yıllara istinaden oldukça tecrübeli. Sudaş, hizmet etme konusunda "Hakk için” derken, "Yapılamayan birçok hizmeti Büyükçekmece’ye yapacağım” diyor.

BÜYÜKÇEKMECE’NİN KADERİ DEĞİŞMELİ

YÖRÜNGE’ye konuşan Sudaş; "Büyükçekmece’nin makus kaderi artık değişmeli. Bizim çok sağlam ve elit kadromuz var. Ve bu kadro ile akla hayale gelmeyecek kadar büyük projeler gerçekleştireceğiz. Devlet büyüklerimizin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olsun desteğini alacağız. Marmara Denizimiz, Büyükçekmece Göl’ümüz ve ilçemizin hangi noktasında tarihimiz varsa; ön plana çıkararak koruyup güzelleştireceğiz.” dedi.

BİRKAÇ YIL SONRA TANINMAYACAK

"Şu gök kubbede hoş bir seda bırakıp gideceğiz” diyen Sudaş, ekibiyle birlikte hayır duası almak istediklerini söyledi ve şöyle devam etti:

"Birkaç yıl sonra Büyükçekmece tanınmayacak derecede güzelleşmiş bir yıldız olacak.

Bizim amacımız; alnımız ak ve başımız dik bir şekilde hizmet etmek. Kul hakkından çok korkarak, kul hakkını hukukunu koruyarak her türlü şaibeden, rüşvetten, dedikodulardan uzak ve sağlam bir ekiple hizmet etme amacındayız. Yapılamayan birçok hizmeti yapacak ve taş üstüne güzel taşlar koyacağız. Daha öz bir ifade ile; şu gök kubbede hoş bir seda bırakıp gideceğiz. Hakikatten denilsin ki ‘Sudaş geldi, gerçekten yapılmayan birçok projeyi yaptı ve gerçekleştirdi. Allah razı olsun’ denilsin. Çok ciddi bir siyasi geçmişimiz var. Bu tecrübelerimle, yeni projelerimle ilçemi değiştirmek ve güzelleştirmek adına bu görev bize verilirse, hizmet etme amacındayız hayırlısı ile.”

ABDULLAH GÜL VE ERDOĞAN DOSTLUĞU

Kuyumcukent Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Sudaş; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve daha birçok siyasetçi ile profesörün yer aldığı Birlik Vakfı’nın Kurucular Kurulu üyelerinden. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de yakından tanışıyor.

İŞ HAYATI

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu, evli ve 4 evlat sahibi. Şiir yazmayı ve okumayı seven, Türk Sanat Musikisi, Türk Halk Musikisi eserlerini okur ve dinler. Bakır İşlemeciliği Sanatkarı’dır. Türk İslam sanatı ve motifleri üzerine çalışmalar yapmış, İstanbul, Ankara, Erzincan’da açılan sergilerde kendi eserleri ile yer almıştır.

Güreş sporuyla aktif ilgilenmiştir.

 

SOSYAL HAYATI

1971-1980 Erzincan Yüksek Öğretim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı,

1971 - 1975 Erzincan MTTB Başkan Yardımcılığı,

1996 -2000 Çuhacı Han Restorasyon Heyeti Komite Başkanlığı,

1995-2000 Kapalı Çarşı Çuhacı Han Mescidi Dernek Başkanlığı,

1995-2003 Fahri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği,

1995-2003 Eyüp Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği başkanlığı,

1972-1975 Diyanet İşleri Başkanlığında resmi görev sosyal ve vakıf çalışmaları,

1985-2000 Sermaye Piyasası Kuruluna bağlı POLEN Menkul Kıymetler Acente Sahipliği,

1976-2011 Kapalıçarçı kuyumculuk ve döviz ticareti,

2010-2011 Kuyumcukent Yatırım AŞ (KUYAŞ) Yönetim kurulu üyeliği,

2000-2011 Kuyumcukent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeliği, Murahhas azası ve inşaat Komisyon başkanlığı ve Kuyumcukent İşletme AŞ (KİAŞ) Yönetim Kurulu başkanlığı.

1990-2013 Birlik Vakfı Kurucular Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri ve Birlik Vakfı Burs Komisyonu başkanı,

2005-2013 Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği üyeliği (ERSİAD),

2006-2013 Reyhan Kültür Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı,

2007-2013 Yirmi Dört Erzincanlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği,

kurulu üyeliği,

2011-2013 Türkiye Gönüllü Teşekkürler Vakfı (TGTV) Yönetim Kurulu üyeliği ve icra

2013 Kuyumculuk Mücevherat Sanat ve Sanatkarlarını Geliştirme Derneği KU-DER kurucu üyeliği,

SİYASİ GEÇMİŞİ

1996 - 1998 Refah Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Büyükçekmece Fazilet Partisi Kurucu üyeliği ve Büyükçekmece İlçe Başkanlığı,

2001-2009 Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sosyal Konularda sorumlu İl başkan yardımcılığı,

2004-2009 Saadet Partisi İstanbul İl Genel Meclis üyeliği,

2009-2011 Has Parti Kurucular Kurulu üyeliği,

2011-Ak Partiye katıldı, aktif rol üstlendi,

2013 AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Aday adayı.

Kaynak: Dünya Times


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI