Habergold
Dunyatimes

Çadır Uygulaması Sektöre Darbe Vuruyor

Bir dönem gündeme meşgul eden ve esnafı son derece rahatsız eden bankaların altın alım satım konusu, son dönem yerini büyük firmaların uyguladığı çadır etkinliklerine bıraktı. Küçük esnafın olumsuz etkilendiği bu uygulama birçok firmaya verim sağlıyor olsa da küçük esnafı olumsuz etkileyerek sektöre darbe vuruyor. Gündem hakkında Günay Kuyumculuk sahibi Ali Günay, Habergold'a açıklamalarda bulundu.

05 Şubat 2014 22:58 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1155

Bir dönem gündeme meşgul eden ve esnafı son derece rahatsız eden bankaların altın alım satım konusu, son dönem yerini büyük firmaların uyguladığı çadır etkinliklerine bıraktı. Küçük esnafın olumsuz etkilendiği bu uygulama birçok firmaya verim sağlıyor olsa da küçük esnafı olumsuz etkileyerek sektöre darbe vuruyor. Gündem hakkında Günay Kuyumculuk sahibi Ali Günay, Habergold’a açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında öncelikle bankaların altın alım satımına değinen Ali Günay, pazarda toplayacak bir şeyin kalmadığını ifade etti. Günay, konuyla alakalı "Bankaların altın toplaması bizi fazlasıyla etkiliyor ama şuan sanırım toplayacak bir şey kalmadı. Uzundur bu durum durdu diye biliyorum ama tabi herkes vereceğini verdi zaten. Şu anda eskisi kadar topladıklarını sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

"Küçük esnafın işine sekte vuruyorlar”

Son dönem gündemi meşgul eden bir diğer konu olan çadır uygulaması hakkında da konuşan Günay, "Çadır olayı etik bir olay değil, mesleğimize zarar veriyor. Tabii ki şirketler kendini düşünerek böyle bir işe kalkışıyor ama genele bakıldığında sektöre zarar veren bir durum var ortada. Özellikle özel günleri seçtikleri için küçük esnafın işine sekte vuruyorlar. Belki bizim fiyatlarımız onlarınkinden çok daha düşük ama bunun reklamı öyle güzel yapılıyor ki, yeni bir habermiş gibi yayılıyor. Modası geçmiş ürünleri piyasaya sürüp ellerinden çıkarmış oluyorlar, insanlar da buna bedavaymış gibi rağbet gösteriyor” sözleriyle açıklamasına son verdi.Kaynak: Habergold.com

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI