Habergold
Dunyatimes

Dünyanın Farklı Ülkelerindeki 10 Bin Kişinin Mutluluğuna Şahit Oldu

Ülkemiz uluslararası arenada birçok takı grubuyla rüştünü çoktan ispat etti ve tüm ürünleri ilgi görürken birkaç takı grubunda ise rakipsizliğe doğru yol alıyor. Montür ve Alyans takı grupları, çok hızlı yol alan ve "MadeInTurkey" kaşesini rahatlıkla kullanan, talep gören ihracat kalemlerimiz. Ufuk Alyans; 2013 yılında ihracat çalışmalarını yüzde yüz artırarak yurtdışı arenada da iddialı olduğunu gösterdi.

25 Aralık 2013 01:18 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2105


Ülkemiz uluslararası arenada birçok takı grubuyla rüştünü çoktan ispat etti ve tüm ürünleri ilgi görürken birkaç takı grubunda ise rakipsizliğe doğru yol alıyor. Montür ve Alyans takı grupları, çok hızlı yol alan ve "MadeInTurkey” kaşesini rahatlıkla kullanan, talep gören ihracat kalemlerimiz. Ufuk Alyans; 2013 yılında ihracat çalışmalarını yüzde yüz artırarak yurtdışı arenada da iddialı olduğunu gösterdi.

2013 yılını geride bırakırken kuyum camiamızın ihracat rakamları genel itibariyle yüz güldürüyor. İhracat alanında, özellikle alyans firmalarımız yüksek kaliteli ürünlerine arzu ettikleri talebi alıyorlar. Geçtiğimiz yıl yurtdışında ki 7 farklı ülkede, yaklaşık 10 000 çiftin mutluluğuna şahitlik eden Ufuk Alyans; önümüzdeki yıl yeni markası "Ever After” ile daha agresif pazarlama çalışmaları yaparak mevcut ihracat rakamını ikiye katlamayı hedefliyor.

Türk alyansının uluslararası arenada bir atılım içinde olduğunu fakat hala fason üretici kimliğimizi değiştiremediğimizi belirten Ufuk Alyans firma sahibi Ufuk Güneş; "Yoğun satış trafiğinin olduğu pazarlarda ne yazık ki ülke firmalarımız rekabeti sadece fiyata endeksliyorlar ve bu yüzden yabancı alıcılar en düşük fiyatla Türk markalarından alım yapmayı tercih ediyorlar. Esasında bir anlamda bindiğimiz dalı kesiyoruz. Bu kadar kaliteli işçiliğimiz ve ürünlerimiz hakettiği karşılığı alamıyor. Ne yapıp ederek kendi markamızı sabırla oluşturarak, markamıza talep olmasını sağlamalıyız. Şu anda markamızdan daha çok ürünümüze talep oluyor” diye konuştu.

Birkaç ay önce kurdukları "Ever After” markasının Ufuk Alyansın ihracat çalışmaları için ortaya konduğunu ve "Ever After”ınsıradışı, konsept alyanslarının, markanın ismiyle istenmesine yol açmasını planladıklarını kaydeden Güneş; mevcut kemikleşmiş pazarların haricinde daha bakir ülkelere gitmek istediklerini, alyansın Dünyanın her ülkesinde talep gördüğünü, fakat sektörün uzak noktalar için daha fazla zaman ve pazarlama bütçesi ayırması gerektiğini dile getirdi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI