Habergold
Dunyatimes

Fuar içinde fuar

Fuarlarda birbirinden farklı ayarlarda, farklı ürün gruplarını yakından incelemek istersiniz. Hem pırlantalı ürünlere hem 14 ve 22 ayar ürün gruplarındaki yeniliklere göz atmak istersiniz. Birbirinden farklı bu ürün gruplarını ve çeşit çeşit tasarımları tek bir stant içinde bulmak için Ekol Kuyumculuk standı size yeterli olacaktır.

14 Şubat 2014 15:21 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2582

Fuarlarda birbirinden farklı ayarlarda, farklı ürün gruplarını yakından incelemek istersiniz. Hem pırlantalı ürünlere hem 14 ve 22 ayar ürün gruplarındaki yeniliklere göz atmak istersiniz. Birbirinden farklı bu ürün gruplarını ve çeşit çeşit tasarımları tek bir stant içinde bulmak için Ekol Kuyumculuk standı size yeterli olacaktır.

Ülkemizin köklü kuyum markalarından Ekol Kuyumculuk; yepyeni ürünleriyle bir İstanbul Jewellery Show’a daha hazırlanıyor. Kendi bünyesinde yer alan Ekol Pırlanta, Ekol 22 Ayar ve Ekol 14 Ayar markalarıyla kuyumcuların birçok farklı ürün grupları talebine tek elden cevap veren Ekol Kuyumculuk; yenilenen modelleriyle müşterilerine, fuar içinde fuar yaşatacak. Ekol Kuyumculuk 22 Ayar Bölüm Müdürü Ercan Zeren; 3 yıllık aranın ardından, İstanbul Jewellery Show ile birlikte yeni 22 ayar ürün kataloğu müşterilerine sunma heyecanı yaşadıklarını ve yüzün üzerinde yepyeni model ile 1000’e yakın ürünü kataloğa sığdırdıklarını söyledi. "

Yeni katalogda yer alan birçok ürünün tescilli ürünler olduğuna dikkat çeken Ercan Zeren; "Kopya ile mücadele konusunda daha etkin hareket etmek ve harcadığımız yoğun emeği korumak için tescilli çalışmayı son dönemde arttırdık” dedi. Fuar öncesi ve fuar sonrası yepyeni tasarımlara sahip 22 ayar ürünleri vitrinlerine taşıyacaklarını belirten Zeren; "Birkaç yeni modelimiz çıkar çıkmaz büyük ilgi topladı. Fuar dönemine kadar yeni modellerimizi çıkartmaya devam edeceğiz. Ayrıca ilk kez fuarda lansmanını yapacağımız çok özel ürünlerimiz de olacak” diye konuştu.

Ekol 14 Ayar Bölüm Müdürü Zeki Çakır’da yaptığı açıklamada; İstanbul Mart fuarının kuyum camiası için adeta bir sezon açılışı anlamı taşıdığını, özellikle bazı çarpıcı modellerin tanıtımını bu fuarda gerçekleştirmeyi tercih ettiklerini ifade etti. Çakır; yükselen altın fiyatlarına karşı, ürünleri olabildiğince en hafif şekliyle ürettiklerini ve şuanda bu açıdan sınırda olduklarını kaydederek, "Birçok ürünümüzde gramaj kaygısını taşıyoruz. Fakat bazı ürünlerimizde de tasarımı çok daha ön plana çıkartarak, gramajını ikinci plana atarak mesleki gücümüzü de ortaya koymaktan geri kalmıyoruz. Tasarımı çok çarpıcı olan bir model, eğer bir beğeniyi yakalarsa fiyatı ikinci plana atılarak, satın alınma durumu oluyor. Özellikle kelepçe ve set ürünlerindeki yeniliklerimiz yine markamızın zengin gücünü ortaya koyacaktır” diye konuştu.

Ekol Kuyumculuğun bir başka iddialı olduğu ürün grubu da "Mücevher”. Ekol Pırlanta Bölüm Müdürü Kadircan Kameroğlu; kur artışının özellikle pırlantalı ürün grubunu olumsuz yönde etkilediğini, bu bağlamda daha hafif daha küçük taşlı ama ihtişamlı ürünler yapabilmek için tüm ustalıklarını sergilemek zorunda oldukları bir döneme adım attıklarını dile getirdi. Kameroğlu; yüzün üzerinde farklı yeni mücevherleri ilk kez Mart fuarında sergileyeceklerini ve tektaş, sıralıtaş gibi klasik olarak kabul edilen ürünlerde de iddialı çalışmalar vitrinlerine taşıyacaklarını sözleri ekledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI