Habergold
Dunyatimes

Fuarın Mimarı "Hedefimiz Her Zaman Bir Adım İlerisi"

Bu yıl 37.si düzenlenen İstanbul Mücevherat Fuarının mimarı, Rotaforte Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Şermin Cengiz, Habergold için fuarın değerlendirmesini yaptı. Aynı zamanda ilk gün ziyaretçi verilerini de paylaşan Cengiz, umdukları başarıyı yakaladıklarını dile getirdi. Cengiz'in değerlendirmesi ise şöyle oldu;

07 Ekim 2013 02:43 / Güncelleme: -/- | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 1512

Bu yıl 37.si düzenlenen İstanbul Mücevherat Fuarının mimarı, Rotaforte Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Şermin Cengiz, Habergold için fuarın değerlendirmesini yaptı. Aynı zamanda ilk gün ziyaretçi verilerini de paylaşan Cengiz, umdukları başarıyı yakaladıklarını dile getirdi. Cengiz’in değerlendirmesi ise şöyle oldu;


"Biz her zaman profesyonelce, her fuarı kendi içinde mukayese ediyoruz. UBM ile birleştikten sonra sistemimizde, ziyaretçileri değerlendirirken, bilgileri en ufak detayına kadar tamamlanmış kişileri baz alıyoruz. Kayıt formunda eksiklik olanlar sayıma girmiyor. Bu anlamda konuşmak gerekirse; 1. gün sonuçlarına göre şu anda fuara, 80 değişik ülkeden, geçen seneye oranda %20 daha fazla yabancı giriş yapmış durumda. En çok ilgi gösteren ülkeler arasında ilk sırada İran varken, ikinci sırada Rusya, üçüncü sırada ise Birleşik Arap Emirlikleri var.Benim geçen yıla göre farklı görüp, enteresan bulduğum gelişme, Tunus, İsrail ve Ukrayna’dan çok ciddi bir artış olması. 80 ülke çeşidi gerçekten çok güzel bir gelişme. Bu durum da tabii ki fuarın dünya çapındaki bilinirliğini ispatlamakta. "

Fuara Çekingen Duygularla Girmiştik


"Biz Roteforte olarak fuarda, hedeflediğimiz noktaya ulaştık hatta üzerine dahi çıktık diyebilirim. Çevre ülkelerin şu anki durumu malum. Bizim en iyi müşterilerimiz arasında saydığımız Mısır’ın durumu malum. Dolayısıyla fuar organizasyonuna çok iyi hazırlanmamıza rağmen, çekingen duygular içinde girmiştik. Bize bunun yansımadığını ve geçen seneye göre %20 artış gösterdiğimizi görünce, ekipçe çok mutlu olduk.”


Tüm Katılımcılara Ayrı Ayrı Teşekkür Ederim


"Fuar katılımcılarının her birine ayrı ayrı bizi destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Ekim fuarı çok iyi oturdu ve gittikçe gelişiyor. Bu sene fuarı geçen seneye göre %50 büyüttük. Sezon olarak da baktığımız zaman Ekim özellikle yaklaşan özel günlere yakın olması ile sipariş tamamlamak için çok uygun bir tarih. Gördüğüm kadarıyla gelen alıcılar da, koleksiyon tamamlıyorlar. Ben her fırsat bulduğumda katılımcılarımızın standlarına uğrayıp, sohbet etmeye çalışıyorum. Bir sonraki fuara kadar atölyesinin siparişlerle dolduğunu duyduğum müşterilerimiz var. Bu durumdan çok mutlu oluyorum. Başarılı olduğumuzu da anlıyorum. Fakat başarılı olmak asla durmak demek değil. Her zaman bir adım daha ileri gitmeyi hedefliyoruz.”


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI