Habergold
Dunyatimes

Genç Türk markasının yıldızı parlıyor

Yaklaşık 7 ay önce kurulan ve ülkemizin köklü kuyum markalarından Faal Baysal Kuyumculuğun ilk ihracat çalışmalarını gerçekleştirme misyonu yüklenen "New Star", kısa süre içinde rüştünü ispat etti. İlk olarak Avrupa'yı hedefleyen marka, şimdiden Kanada ve Arap Yarımadası'na da ihracat çalışmalarına başladı.

22 Aralık 2013 16:00 / Güncelleme: -/- | Kategori: Kapalı Çarşı | Ziyaretçi: 2558


Yaklaşık 7 ay önce kurulan ve ülkemizin köklü kuyum markalarından Faal Baysal Kuyumculuğun ilk ihracat çalışmalarını gerçekleştirme misyonu yüklenen "New Star”, kısa süre içinde rüştünü ispat etti. İlk olarak Avrupa’yı hedefleyen marka, şimdiden Kanada ve Arap Yarımadası’na da ihracat çalışmalarına başladı.

2013 yılında birçok kuyum markamız önemli yapılanmalar içinde oldu. Bu markalarımızdan birisi de yıllar sonra ihracat çalışmalarına soyunan Faal Baysal Kuyumculuk. New Star ismiyle oluşturduğu ihracat markasını çok kısa sürede; yüksek kaliteli ürünler eşliğinde Avrupa’da Türklerin yoğun yaşadığı ülkelere konumlandıran Faal Baysal; beklediğinin çok üstünde bir ilgi gördü. Firma sahibi Erhan Baysal; ihracat çalışmalarına geçte olsa sağlam bir giriş yaptıklarını, yüksek kaliteli ürünü doğru fiyatla, doğru kişilerle buluşturma becerisi ortaya koyarak, genç markalarının önemli bir çıkış yakaladığını ifade etti.

New Star markalarının ihracat çalışmalarında, daha önce önemli tecrübe edinmiş kişilerden oluştuğunu belirten Erhan Baysal; "Her çeşit ürünümüze ilgi oldu. İhracata yönelik ürünlerimiz daha sade ve hafif dizayn ediliyor. Şu anda farklı takı gruplarında uzmanlaşmış 20’nin üstünde atölye ile yoğun bir çalışma içinde aldığımız siparişleri yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi. Almanya, Slovenya, Polonya, Romanya, Çekoslovakya, Danimarka, İsviçre, Kanada, Kuzey Irak gibi ülkelere satış gerçekleştirmeye başladıklarını, kısa sürede müşterilerinin talebi doğrultusunda gümüş takı ihracatı da yaptıklarını ifade eden Baysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Avrupa pazarında; sade, hafif, beyaz altın ürünler daha çok tercih ediliyor. Ülkemizle, sadece set ürünlerinde bir talep benzerliği var. İhracat ürünlerimizi, Faal Baysal bünyesinde satışa sunmuyoruz. Ayrıca bölgenin kültürel yapısına uygun ürünleri de takıya yansıtıyoruz. Bazen tarihi bir şahsiyetin silüeti, bazen dini bir obje New Star takılarında yer buluyor. Avrupa’daki bazı kuyumculara toptan butik tarzda ürünlerde servis ediyoruz. Belirli bir miktarda siparişi verdiklerini ürünü o ülkede sadece onlara sunma imkanı ortaya koyuyoruz. 2014 yılında altın fiyatlarının istikrarlı bir seyir etmesi halinde işlem hacmimizi arttıracağımıza inanıyoruz.”


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI