Habergold
Dunyatimes

İKO başkan adayı Gülaçtı sektörü daha ileri taşımaya geliyor

Sektörümüzün deneyimli ismi, imalattan ihracata, toptan satıştan perakendeye kadar birçok farklı alanda tecrübe sahibi İşadamı Hasan Gülaçtı İstanbul Kuyumcular Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

22 Aralık 2013 16:37 / Güncelleme: -/- | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 4365


Sektörümüzün deneyimli ismi, imalattan ihracata, toptan satıştan perakendeye kadar birçok farklı alanda tecrübe sahibi İşadamı Hasan Gülaçtı İstanbul Kuyumcular Odası Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Sektörümüzde 20 yıldan buyana çeşitli ticari faaliyetlerde bulunan ve birçok zaman İKO Yönetim Kurulunun fikrine başvurduğu deneyimli isim Hasan Gülaçtı; sektörü bir adım daha ileri taşımak için bayrağı devralmaya hazır olduğunu söyledi. Mevcut yönetimin başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu ifade eden Gülaçtı; İKO’nun sektörün en önemli kurumlarından biri olduğunu ve etkin projelerle, akılcı hamlelerle sektör menfaatlerinin korunacağı işlere imza atmak istediğini ifade etti.

Bu sektörden önemli kazanımlar elde ettiğini ve bu sektöre olan vefa borcunu hizmet sunarak ödemeyi arzu ettiğini belirten Başkan Adayı Gülaçtı; "Mevcut yönetimle birçok istişare görüşmesinde bulundum. Sektörün sorunlarını ve bunların çözüm yollarını çok iyi biliyorum. Sektörü o, bu, şu demeden bir bütün olarak ele alacak ve uluslararası arenada Türk kuyumculuğunun daha üretken ve verimli çalışmalar ortaya koyması için çaba sarfedeceğim” diye konuştu. Sektörümüzün ÖTV kamburundan kurtulmak üzere olmasının çok önemli bir sonuç olduğunu kaydeden Gülaçtı; sektörde özellikle katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesinin çok önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

" Sektörümüzü gerek iç piyasada gerekse dış piyasada ileriye taşıyacak olan temel faktör özgün, planlı, rasyonel üretim anlayışıdır. Bugünü veya yarını kurtaracak, ürün ortaya koymaktan ziyade, daha uzun vadeli kazanımlar elde edeceğimiz ürünlere konsantreolmalıyız. Yeni model yaratma, yeni teknolojileri etkin bir şekilde kullanma konusunda sektörümüzün daha canlı bir performans ortaya koyması gerektiğine inanıyorum. Tabi ki daha birçok konu var çözümlenmesi gereken. Tek tek tüm konulara eğilmeyi planlıyoruz. Bankalar konusu var. Bu konuda açılan davalar var. Bu davaların titizlikle takibi gerekiyor. Bankalar, başka bir sektörün iş bölümüne girmemelidir. Biz gereken konularda etkin projeler geliştirerek devletin çeşitli kurumlarının dikkatini çekecek hareketler içinde olacağız.”

Çok yakında yönetim kurulu üyelerini açıklayacağını kaydeden Hasan Gülaçtı; sektörü oluşturan her kesimi temsil eden, dengeli ve adil bir yönetim kurulu oluşturacağını, tüm mesaisini bu önemli göreve ayırmaya hazır olduğunu ve kuyum camiasından herkesin desteğine ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi.

 

KISACA HASAN GÜLAÇTI

1965 yılında Sivas’ta doğan Hasan Gülaçtı. Lisans ve yüksek lisans eğitimini ekonomive planlama üzerine Hollanda’da yaptı. 2 dili (Flemenkçe, İngilizce) ana dili gibi, Almancayı iseakıcı bilenGülaçtı; yaklaşık 20 yıldır kuyum sektöründe imalat, ihracat, perakende ve toptan satış üzerine faaliyet gösteriyor.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI