Habergold
Dunyatimes

İKO'dan 'Taşların Tılsımını Duymak' Projesine Destek

'Taşların Tılsımını Duymak' projesinin ilk Farkındalık Toplantısı gerçekleşti. Birçok katılımcı ve konuşmacının yer aldığı toplantı İstanbul Kuyumcular Odası'nda yapıldı. Toplantıda konuşma yapan İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Akbulut, engellilerin ülkemizde yaşadıkları sorunlara vurgu yaparak bu projenin ne kadar değerli olduğunu aktardı.

24 Mart 2014 13:06 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2348

‘Taşların Tılsımını Duymak’ projesinin ilk Farkındalık Toplantısı gerçekleşti. Birçok katılımcı ve konuşmacının yer aldığı toplantı İstanbul Kuyumcular Odası’nda yapıldı. Toplantıda konuşma yapan İstanbul Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Akbulut, engellilerin ülkemizde yaşadıkları sorunlara vurgu yaparak bu projenin ne kadar değerli olduğunu aktardı.

Günümüz Türkiye’sinde engelli vatandaşların toplum ile bütünleşmek adına halen sorunlar yaşamakta olduklarını ifade eden Akbulut, eğitimin bu sorunların başını çektiğini söyledi. Bu açıdan, bu projenin isabetli bir karar olduğuna değinen Akbulut, amaçlarının İstanbul’da ikamet eden engelli bireylere Türk Taş İşlemeciliği eğitimi alabilmeleri adına mesleki eğitim merkezi kurmak olduğunu söyledi. Bu eğitim merkezinin çok değerli ustalar yetiştireceğinden ve sektörde başarı sağlayacağından emin olduklarını vurgulayan Akbulut, bu proje İTO olarak destek vermekten onur duyduklarını ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI