Habergold
Dunyatimes

İnavasyon Fuarı Benim İçin Hayal Kırıklığı Oldu

MUTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜDEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nilgün Kuyumcu İnavasyon Türkiye fuarı hakkındaki görüşlerini Kuyumhaberi.com'a anlattı.

30 Ekim 2013 01:07 / Güncelleme: -/- | Kategori: Ekonomi | Ziyaretçi: 2660


MUTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜDEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nilgün Kuyumcu İnavasyon Türkiye fuarı hakkındaki görüşlerini Kuyumhaberi.com’a anlattı.

Sözlerine İnavasyon Türkiye fuarı benim için hayal kırıklığı oldu diyerek başlayan Nilgün Kuyumcu şöyle devam etti; ” Bizim misyonumuz üniversite ve sanayiyi TÜDEP tarafından bir araya getirerek akademisyenlerin sahaya inmesi yönünde, sanayicilerinde üniversite ile aynı tarafta çalışması yönünde itici güç olmak için çalışıyoruz. Çünkü, bu ülkemizde çok zayıf, eğer 2023 ihracat hedefine ulaşmak istiyorsak aynı çalışmasına çok ciddi önem vermemiz ve uygulamamız gerekiyor. Dolaysıyla fuarı ziyaret ettik, çok özel ürünler var henüz pazara çıkmamış fakat sanayici tarafında katılım yok bunun nedeni ise tanıtımla alakalı ve iyi anlatamamaktan kaynaklanıyor.

Aynı zamanda katılan işletmelerle görüşüp konuşarak şikayetlerini dinliyoruz. Biz ne yapabiliriz nasıl fayda sağlayabiliriz veya onlarla nasıl bir iş birliği yapabiliriz. Elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz, bunu ülkemiz adına yapıyoruz herhangi çıkar adına yapmıyoruz. Bu kadar değerli yaratıcı mühendislerimiz ve işletmelerimiz varken bizim bu kadar zayıf kalmamız özellikle destek tarafından açıkçası çok içimi acıtıyor”


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI