Habergold
Dunyatimes

İstanbul jewellery show'a büyük bir aşkla hazırlanıyor

Yaklaşan İstanbul Jewellery Show için firmaların hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Sektörümüzün deneyimli mücevher ve montür markalarından biri olan Sina Montür; fuara büyük bir aşk ile hazırlanıyor. "Yılın 365 günü sevgililer günüdür" sloganı ile yola çıkan Sina Montür; bu fuarda özellikle özgün ve çarpıcı tektaş yüzük tasarımlarıyla adından söz ettirecek.

26 Şubat 2014 23:45 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2394

Yaklaşan İstanbul Jewellery Show için firmaların hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Sektörümüzün deneyimli mücevher ve montür markalarından biri olan Sina Montür; fuara büyük bir aşk ile hazırlanıyor. "Yılın 365 günü sevgililer günüdür” sloganı ile yola çıkan Sina Montür; bu fuarda özellikle özgün ve çarpıcı tektaş yüzük tasarımlarıyla adından söz ettirecek.

Yaklaşık 8 yıldır İstanbul Jewellery Show’a düzenli bir katılım gösteren, geçtiğimiz yıl bitmiş ürün grubunda da önemli bir atılım yaparak hizmet ağını genişleten Sina Montür; birçok yeni ürününün ilk lansmanını fuar bünyesinde yapmaya hazırlanıyor. Çıplak taştan montüre, bitmiş üründen yarı mamüle kadar çok farklı dallarda müşterilerinin taleplerine karşılık veren Sina Montür; ikinci kez bitmiş ürünlerini fuarda sergileyecek. Bu yıl özellikle aşkın tercümanı olarak kabul edilen tektaş yüzüklerde önemli tasarım değişikliklerine giden Sina Montür; bu ürün grubundaki tecrübesini ve kaslarını cömertçe sergileyecek.

"Aşkın günü yoktur hergün aşkla başlar” düşüncesiyle hareket eden Sina Montür; hem yurtdışından hem de yurtiçinden gelecek müşterilerine yeni ürünlerini sunma heyecanında. Sina Montür firma sahibi Barış Lek; "365 gün 24 saat Aşk” isimli yeni tektaş koleksiyonlarının bu fuarda ilk kez görücüye çıkacağını, farklı açılardan bakıldığında kalbin üstüne oturtulan pırlantanın öne çıktığı bu koleksiyonun yoğun ilgi görmesini beklediklerini söyledi. Mart fuarının sektör açısından bir sezon açılışı, gala gecesi anlamları taşıdığını kaydeden Barış Lek; "Son dönemde iç piyasada yaşanan durgunluğun ve istikrarsızlığın bu önemli fuar ile durmasını ümit ediyoruz. Özellikle mücevher satışlarını derinden etkilemesini beklediğimiz kredi kartı ile taksitli satışın yasaklanmasının tekrar acilen gözden geçirilmesine dikkat çekmek isteriz” dedi.

Bugün itibariyle yükselen altın fiyatlarının mücevherin kasasının pahalı hale gelmesine, yükselen dolar fiyatının da mücevherin üzerindeki taşın ve işçiliğinin ani yükselmesine yol açtığına vurgu yapan Lek, şunları söyledi:

"Tüm bu olumsuzlukların üzerine, kredi kartı ile satış yasağının gelmesi tam bir tuz biber ekti. Biz kredi kartı ile alışveriş taksit sayısının kademeli bir şekilde düşürülmesinden yanayız. Bir anda sıfırlamak direkt perakendecinin işine yansıyacaktır. Mücevher, aşkla bir anda tutularak ruhunuzun ve kalbinizin sizi almaya götürdüğü bir üründür. Kredi kartı; hayallerin ertelenmesini engelliyordu ve ürünün bütçesini bölerek daha kolay ulaşılmasını sağlanıyordu.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI