Habergold
Dunyatimes

Kara "kuyumcukent hedeflerimize daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor"

Trabzon hasır firmaları arasında İstanbul'da yarı mamül üretimi, montaj ve tamir atölyesi açan ilk firmalardan biri olan Karaltın;Kuyumcukent'te uzun bir zamandır yer almanın avantajlarını yaşıyor. Kuyumcukent; Karaltın'ın vites yükseltmesine vesile olmuş.

22 Ocak 2014 00:30 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 3175


Trabzon hasır firmaları arasında İstanbul’da yarı mamül üretimi, montaj ve tamir atölyesi açan ilk firmalardan biri olan Karaltın;Kuyumcukent’te uzun bir zamandır yer almanın avantajlarını yaşıyor. Kuyumcukent; Karaltın’ın vites yükseltmesine vesile olmuş.

İlk olarak 2006 yılında Çemberlitaş’ta toptan satış ofisi açan ardından 2007 yılında Kuyumcukent’te atölyesi hizmete giren Karaltın; birkaç ay önce atölyesini büyüttü. Türkiye çapında 30’un üstünde toptancıyla çalışan, yüzlerce kuyumcuyla birebir iletişim kuran ve ürünlerini sunan Karaltın; özellikle fantezi tarzında yaptığı Trabzon hasırının en kıymetli makyajı olarak kabul edilen tokalarını Kuyumcukent’te üretiyor. Uzmanlığa büyük saygı duyduklarını, her bölgenin farklı alanlara yoğunlaşmasını iyi analiz ettiklerini belirten Karaltın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara; "İstanbul’da Trabzon hasırını ördüremeyiz. Fakat burada maharetli eller ile yapılan ve hasıra bambaşka bir hava katan tokalarımızı da başka bir yerde yaptırma şansımız yok” dedi.
Kuyum zanaatının tüm birimlerinin İstanbul’da yer aldığını ve buradaki değerli kuyum ustalarının tecrübelerinin başka şehirlerde olmadığını kaydeden Cevat Kara;” İstanbul ile Trabzon’da yer alan üretim atölyelerimiz yüzlerce kilometre mesafeye karşın çok koordineli bir çalışma içindeler. Birbirini başarıyla tamamlayan iki birimimiz ortaya tadına doyulmaz eserler çıkarıyorlar. Bugün Trabzon hasırı bir tarafa, Karaltın hasırı bir tarafa deniyorsa bu sözün altını doldurmak için uzun yıllardır büyük emek harcadığımız unutulmasın” diye konuştu.
İstanbul ofisi ve atölyesi ile burada bulunan büyük kuyum markaları ile etkin iletişim kurma şansı da yakaladıklarını vurgulayan Kara; şöyle konuştu:
"Biz herkesin yakından tanıdığı, büyük işlem hacmine sahip bu markaların Trabzon hasır ihtiyacını karşılıyoruz. Ayrıca üretimimizin %30’luk bölümünü ihraç ediyoruz. Piyasada bir kısırdöngü haline gelen, kolaycı fiyat rekabeti içinde hiçbir zaman olmadık. Hep yüksek kalitenin hakettiği değeri alması gerektiğine inandık. Yıllardır koyduğumuz ve asla değiştirmediğimiz prensiplerimiz, fiyat politikamız bizim mesleğimize duyduğumuz saygının bir karşılığıdır.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI