Habergold
Dunyatimes

Karaltın jewellery show'a tescilli güzelleriyle katılıyor

İstanbul Jewellery Show'a 7 yıldır düzenli katılım gösteren, Trabzon hasırının öncü markalarından Karaltın; tamamen tescilini aldığı birbirinden güzel, yeni 40 modelini ilk kez kuyumcuların beğenisine sunacak.

05 Mart 2014 12:23 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2481

İstanbul Jewellery Show’a 7 yıldır düzenli katılım gösteren, Trabzon hasırının öncü markalarından Karaltın; tamamen tescilini aldığı birbirinden güzel, yeni 40 modelini ilk kez kuyumcuların beğenisine sunacak.

Trabzon hasır takısının önde gelen üreticilerinden Karaltın; yaklaşık 7 aydır hazırlandığı İstanbul Jewellery Show’da en yeni modellerini görücüye çıkaracak. Büyük bir özenle yeni tasarımlarını oluşturan ve kopyalanmaya karşı ürünün piyasaya sunulmasından önce mutlaka tasarım tescilini alan Karaltın; fuarda dikkatleri üzerine toplamayı hedefliyor. Piyasanın genel beklentilerine karşılık verecek, yüksek altın fiyatları nedeniyle bir parça daha hafiflemiş olan yeni fantezi Trabzon Hasır takılarının ilgi göreceğini düşündüklerini ifade eden Karaltın firma sahibi Cevat Kara; "Rodajlı, eskitilmiş elmas kesimli taşlara sahip olan otantik tarzdaki yeni hasırlarımızda son aşamaya geldik. Hiçbir zaman modası geçmeyen, 10 yıl önceki bir hasır modelinin dahi rahatlıkla günümüzde satılabildiği bu elişi göznuru takılarımız yurtiçinde olduğu kadar artık yurtdışından da ilgiyle takip ediliyor” dedi.

İstanbul Jewellery Show’un sektörün adeta bir sezon açılışı olduğunu, bu önemli buluşma platformunda hem yerli hem yabancı alıcıların son dönemde yoğun katılım gösterdiklerini kaydeden Cevat Kara; özellikle iç pazarda birçok kuyumcunun alımlarını fuara kadar minimum seviyeye indirdiklerini, fuar ile birlikte piyasada ciddi bir canlanma olmasını beklediğini dile getirdi. Yurtdışı müşteri seçiminde; istikrarlı ve sürekliliği olan firmalarla çalışmayı tercih ettiklerini kaydeden Kara; sözlerini şöyle sürdürdü:

"Trabzon hasırı çok yoğun emek isteyen bir ürün grubu. En erken 10 günde vitrinlere çıkabiliyor. Bu bağlamda, bizimle çalışacak firmaların yılın 12 ayında istikrarlı bir talep ortaya koymasını tercih ediyoruz. Üretim programımızı birkaç ay önceden tamamlıyoruz. Yabancı müşterilerimizin de yerli müşterilerimiz gibi programlı ve düzenli bir alım yapmaları konusuna önem veriyoruz.”

Bu yıl yeni ve daha büyük bir stant ile müşterilerini fuarda karşılayacaklarını da belirten Kara; fuar organizasyonu yapan firmanın son dönemde fuara olan ilginin artmasıyla birlikte, farklı farklı masraf kalemleri ortaya koyduğunu, bazı masrafları yüksek bir fiyat eşliğinde faturalandırdığını bu yaklaşımın tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI