Habergold
Dunyatimes

Kısa bir aranın ardından kaldığı yerden devam ediyor

Sektörümüzün özgün tasarımlarıyla fark yaratan markalarından biri olan Kamis Gold; 6 aydır faaliyetlerine ara vermişti. İşbirliği içinde olduğu firmanın büyük bir haksızlığına uğrayan Kamis Gold; yaralarını hızla sararak kaldığı yerden devam etmeye başlıyor.

13 Ocak 2014 10:50 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1906

Sektörümüzün özgün tasarımlarıyla fark yaratan markalarından biri olan Kamis Gold; 6 aydır faaliyetlerine ara vermişti. İşbirliği içinde olduğu firmanın büyük bir haksızlığına uğrayan Kamis Gold; yaralarını hızla sararak kaldığı yerden devam etmeye başlıyor.

Yıllardır başarılı bir şekilde altın, gümüş ve altın ile gümüşün karışımdan ürettiği hafif ve modern takılarıyla tanınan Kamis Gold; bir süredir faaliyetlerine ara vermek durumunda kalmıştı. Uzun bir süredir işbirliği yaptığı bir kişinin ihanetine uğrayan ve maddi olarak ciddi zarar gören Kamis; hızlı bir toparlanma sürecine girdi. Kuyum camiasının deneyimli isimlerinden biri olan ve aynı zamanda önemli bir kuyum ustası olan İskender Yıldırım; yıllardır çalıştıkları kişilerden hiç beklemedikleri bir darbe yediklerini, sözleşmesiz çalışmanın bedelini çok ağır ödediklerini söyledi.

Yaşadıkları büyük sıkıntının ne yazık ki sektörümüzde sık sık görülmeye başlandığını ve sözleşmesiz ticari faaliyet içinde olmanın çok riskli olduğunu kaydeden İskender Yıldırım; "Biz ne yazık ki bu risk bizim için gerçek oldu. Ciddi miktarda birikimimiz adeta gasp edildi. Yaşadığımız bu olayların başkalarının da başına gelmemesini arzu ediyorum. Bu yüzden tüm ticari çalışmalarda sözleşmesiz hareket etmememiz gerektiğini söylemek isterim” diye konuştu. Şu an itibariyle Beyazıt’ta yeni bir çalışma ofisi ve toptan satış mağazası açtıklarını ve hızla kaldıkları yerden üretimlerine devam edeceklerini belirten Yıldırım; yüksek kalite eşliğinde, farklı tasarımları hayata geçirme vizyonlarını devam ettireceklerini dile getirdi.

"Canlanan Tarih” isimli koleksiyonlarını yeni piyasaya sürdükleri anda başlarına böyle talihsiz bir olay geldiğini ifade eden Yıldırım; şunları söyledi:

"En kötü günlerimizde yine sektörümüzün değerli markalarından ve kişilerinden çok önemli destek gördük. Ayrıca çeşitli zincir marketler ile iş yapmamız bizim kısa zamanda toparlanmamıza vesile oldu. Şimdi yepyeni modellerimizi ve "Canlanan Tarih” koleksiyonumuzu tekrar canlandırmaya başlıyoruz. Tekrar sektörümüzün içinde olmaktan dolayı çok büyük mutluluk yaşıyoruz.”

Etiketler
Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI