Habergold
Dunyatimes

Kodaz, Huzur Ortamı Sürerse Fiyatlar Düşer

Nil Kuyumculuk sahibi Murat Kodaz altın fiyatlarının seyri üzerine Habergold'a yorum yaptı. Kodaz konuşmasında şunları dile getirdi;

21 Eylül 2013 01:45 / Güncelleme: -/- | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 1407


Nil Kuyumculuk sahibi Murat Kodaz altın fiyatlarının seyri üzerine Habergold’a yorum yaptı. Kodaz konuşmasında şunları dile getirdi;


"Altın fiyatlarının çıkmasında büyük ölçüde savaş çıkması söylentileri etkili olmuştu. Şu an savaş konusunda tarafların geri adım atmalarının, piyasaya altın fiyatları bazında olumlu bir yansıması oldu. Dolar açısından ise bir gerileme hakim. Tabii bu ne kadar devam eder bilinmez fakat; eğer böyle giderse, huzur ve refah ortamı olursa, fiyatlar düşmeye devam edecektir.”


Altın ve dolar fiyatlarındaki oynamaların devletlerarası ilişkilere bağlı olduğunu söyleyen Kodaz;


"Altında hızlı iniş çıkışa karşın doların yavaş hareket etmesi taleple ilgilidir. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde altın çok rağbet gören bir yatırım aracı. Bu nedenle düşüş ve çıkışlar çok daha farklı seyir izleyip, daha hızlı gözlemlenebiliyor.” dedi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI