Habergold
Dunyatimes

Lion diamond binde biri arıyor

Sektörümüzde az sayıda bulunan, butik mücevher üretim yapan markalar arasına yeni bir isim eklendi. LionDiamond markasıyla pırlantalı mücevher üretimi yapan Ahmet Bay ve Recep Arslan, özel üretim mücevherleri için çok sınırlı sayıda mücevher mağazasıyla çalışmayı planlıyor. Yapılan hesaplamalara göre, LionDiamond'ı müşterilerine Bin kuyumcudan yalnız biri sunabilir.

09 Eylül 2013 22:36 / Güncelleme: 09 Eylül 2013 23:07 | Kategori: Kuyumcukent | Ziyaretçi: 1942

Sektörümüzde az sayıda bulunan, butik mücevher üretim yapan markalar arasına yeni bir isim eklendi. LionDiamond markasıyla pırlantalı mücevher üretimi yapan Ahmet Bay ve Recep Arslan, özel üretim mücevherleri için çok sınırlı sayıda mücevher mağazasıyla çalışmayı planlıyor. Yapılan hesaplamalara göre, LionDiamond’ı müşterilerine Bin kuyumcudan yalnız biri sunabilir.

Uzun bir dönemdir kuyumculuk mesleğinin içinde olan iki genç girişimci, bu yılın başında kurdukları LionDiamond ile yüksek kaliteli işçiliği en iyi sınıftaki pırlanta taşlarla bezeyerek ve sadece her modelden bir adet üreterek sınırlı bir hedef kitleye hitap etmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca Ekinci Kuyumculuk ismi ile altın takı üretimi yapan iki ortak, 2013 yılında tüm bilgi ve birikimlerini LionDiamond isimli markalarına yatırma kararı aldılar. Tamamen profesyonel bir üretim ve pazarlama ekibiyle yola çıkan Bay ve Arslan; LionDiamond markasını, geniş kitlelere değil mücevherde hayallerini görmek isteyenlere sunacak.

LionDiamond markasının ortaklarından Ahmet Bay, butik üretim yapan çok az sayıda mücevher üreticisi olduğunu ve bu boşluğu doldurmak için kolları sıvadıklarını söyledi. LionDiamond’ın, tasarımdan taş seçimine, mıhlamadan montürüne kadar tüm üretim aşamalarının kendi bünyelerinde tamamlandığını vurgulayan Bay, "Tüm birimler kendi içimizde ve bu durum, bizim hem daha hızlı üretim yapmamızı hem de butik üretimin bir handikapı olan yüksek işçilik fiyatlarını daha normal seviyelere çekmemize olanak tanıyor” dedi.

LionDiamond’ın ülke genelinde her ilde yer almayacağını ve 3 büyük şehirimiz haricinde sadece her ilde bir mücevher mağazası ile çalışmayı planladıklarını belirten Ahmet Bay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"LionDiamond; benzersiz modern tasarım çizgisiyle ve her yaş grubuna özel dizayn anlayışıyla, kullandığı en üst sınıf pırlanta taşlarıyla ve en önemlisi kişiye özel üretimiyle bambaşka bir noktada konumlanmaktadır. Bugün Türkiye’de yüksek kaliteli mücevher takı kullanıcısı on binde bir civarında. Biz bu kişilere ulaşan ve bu kişilere mücevher sunan çeşitli illerdeki mücevher mağazalarıyla işbirliğine hazırız. Bu mücevher mağazaları bizimle işbirliği sayesinde hem müşterilerinin hayallerindeki ürünü sunabilecekler, hem de benzersiz kalitedeki mücevherleri uygun fiyat eşliğinde vitrinlerine taşıyabilecekler.
 İsteyen müşterilerimize önce tasarımları çizim halinde göndererek, içlerinden seçtikleri tasarımı üretme opsiyonuna da sahibiz. Kısacası bizimle çalışan bir mücevher mağazası adeta kendi içinde butik üretim atölyesini açmış gibi olacak. LionDiamond olarak hem yurtiçi hem de yurtdışı çalışmalarına hız vermeye başladık. Yavaş yavaş ama sağlam adımlarla geleceğe ilerlemeyi planlıyoruz. İlerleyen dönemlerde müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bir başka marka altında seri üretim yapabileceğimiz koleksiyonlarda çıkarabiliriz. Ama şu an için kişiye özel tasarımlar ortaya koyacağız.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI