Habergold
Dunyatimes

Maraşlı'da bayrak değişimi

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, bileziğin değerli ustalarından Naci Maraşlı'nın kurduğu ve 60 yıllık geçmişiyle sektörümüzün en köklü markalarından biri olan "Maraşlı Kuyumculuk", Maraşlı kardeşler ile geleceğe taşınacak.

24 Aralık 2013 02:04 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2695


Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, bileziğin değerli ustalarından Naci Maraşlı’nın kurduğu ve 60 yıllık geçmişiyle sektörümüzün en köklü markalarından biri olan "Maraşlı Kuyumculuk”, Maraşlı kardeşler ile geleceğe taşınacak.

Sektörümüzün önde gelen bilezik markalarından "Maraşlı Kuyumcluk”, kurucusu Naci Maraşlı’dan yoksun olarak yoluna devam edecek. Naci Maraşlı’nın iki oğlu Gökhan ve Serhan Maraşlı birlikte bayrağı devralarak hedeflerine koşacaklar. Maraşlı kardeşler; firmanın geçmişten gelen ilkeli, dürüst çalışma prensiplerini günün yüksek teknolojisiyle harmanlayarak yarınlara ulaşacak. Maraşlı Kuyumculuk firma ortaklarından Gökhan Maraşlı; babalarından kendilerine miras olarak kalan en değerli eserin, "Dürüst, ilkeli ve adil” çalışma prensibi olduğunu belirterek "Babamız,son yıllarda piyasanın bozulmasına derin üzüntü besliyordu. Sözün bir senet olduğu günleri yaşamış biri için son dönemdeki dürüst olmayan çalışma ortamı büyük sıkıntı yaratıyordu. Babamızın ne yazık ki hastalığının ortaya çıkmasına, sözünde durmayan kişilerin yarattığı sıkıntıların sebebiyet verdiğine inanıyoruz” dedi.

Kardeşi Serhan Maraşlı ile birlikte çok küçük yaşlardan itibaren kuyumculuk mesleğinin içinde olduklarını ve öğrencilik dönemlerinde her yaz tatilinde bir kuyumcuda çalışarak mesleğin tüm inceliklerini öğrendiklerini kaydeden Gökhan Maraşlı; "Babam herşeyden önce bizim ustamızdı. Sırf özel iltimas olmasın diye bizi başka kuyumcu dostlarının yanında çalıştırır ve mesleği en ince ayrıntısına kadar öğrenmemizi isterdi. Son 2 yıldır rahatsızlığı sebebiyle çok sevdiği mesleğinden ayrı kalmıştı. Şu anda babamız aramızda değil ama onun 40 yıl, 30 yıl, 20 yıl beraber çalıştığı iş arkadaşlarıyla birlikteyiz. Bileziğin çok kıymetli ustalarıyla, yüksek teknolojiyi harmanlayarak babamızın ve bizim gurur duyacağımız çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

Maraşlı; babalarının vefatı nedeniyle başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere birçok ismin başsağlığı mesajları yolladığını ve kuyumculuk sektöründen tanıdıkları, tanımadıkları yüzlerce kişinin kendilerini aradığını vurgulayarak, böylesi acı günlerde kuyumculuk sektörünün vefakar davranışlarından ve acılarına ortam olmalarından dolayı teşekkürlerini sunmak istediklerini sözlerine ekledi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI