Habergold
Dunyatimes

Mustfa Atayık, Darphane Grevi Çözülürse, Fiyatlar Oturacak

Gizil İnci Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atayık, Habergold.com'a konuştu. Uzun bir süredir, yaklaşık 35 senedir çeşitli sektörlerde, mücevher sektörlerinde ve diğer bütün sektör kurumlarında yönetim kurulu üyeliği yapan Mustafa Atayık, piyasa hakkındaki görüş ve düşüncelerini Habergold'a konuştu: "Piyasada darphane olayı var. Bizim piyasada işçilikler çok yükseldi, fiyatlar Haziran başından itibaren çok ani düştü. Mayıs'tan sonra bu düşüşlerden, millet düğün sezonuna gelmesi dolayısıyla bir altına, bir de sarrafiye'ye bir talep oluştu.

09 Eylül 2013 23:26 / Güncelleme: -/- | Kategori: Ekonomi | Ziyaretçi: 2149

Gizil İnci Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atayık, Habergold.com'a konuştu. Uzun bir süredir, yaklaşık 35 senedir çeşitli sektörlerde, mücevher sektörlerinde ve diğer bütün sektör kurumlarında yönetim kurulu üyeliği yapan Mustafa Atayık, piyasa hakkındaki görüş ve düşüncelerini Habergold’a konuştu: "Piyasada darphane olayı var. Bizim piyasada işçilikler çok yükseldi, fiyatlar Haziran başından itibaren çok ani düştü. Mayıs'tan sonra bu düşüşlerden, millet düğün sezonuna gelmesi dolayısıyla bir altına, bir de sarrafiye’ye bir talep oluştu.


Talep olunca darphane buna cevap veremedi. Çünkü çok hızlı bir talep oluştu, darphane bu üretime cevap veremeyince, arz- talep dengesinden dolayı, arz talep çok olduğundan dolayı, talepler yükseldi.


Bunun üzerinde birde bir buçuk aydır darphane, iki aya yakın grevde… Yani içerde esnaflarımızın, vatandaşlarımızın sarrafiye için verdiği altınlar, iki aydır beklemekte. Dolayısıyla, düğün sezonu ve yaz sezonu olduğu içinde, piyasaya ürün sürülmediği için, işçilik fiyatı yüksek olmakta.


Buda tabi piyasayı çok olumsuz etkilemekte. Vatandaşların alım gücünü etkilemekte. Eğer darphane veya bakanlık bununla ilgili sektör kurumları, bir ilgi gösterip darphane grevi çözülürse, fiyatların oturacağını düşünüyorum" dedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI