Habergold
Dunyatimes

Mutisad'ın çiçeği burnunda başkanından hızlı atılımlar

Mücevher sektöründe, ayrım yapmadan her kesim ve görüşe hitap edebilmeyi ve bu yolla ihracatı daha geniş bir tabana yayarak arttırmaya katkı sağlamayı amaçlayan derneğimiz Mutisad Başkanı Nilgün Kuyumcu, Habergold'a yapmış olduğu açıklamada

25 Ekim 2013 01:38 / Güncelleme: 25 Ekim 2013 01:41 | Kategori: Ekonomi | Ziyaretçi: 2466


Mücevher sektöründe, ayrım yapmadan her kesim ve görüşe hitap edebilmeyi ve bu yolla ihracatı daha geniş bir tabana yayarak arttırmaya katkı sağlamayı amaçlayan derneğimiz Mutisad Başkanı Nilgün Kuyumcu, Habergold’a yapmış olduğu açıklamada; "Sektörün, ihracatta hak ettiği noktaya ulaşabilmesi amacı ile uluslar arası alanda rekabet gücünü geliştirecek, etkinleştirecek ve daha da yükseltecek stratejik inovatif yaklaşımlarla, ülke ekonomisine ve sektördeki firmalara daha yüksek katma değer kazandırmak adına işbirliği modeli oluşturmak üzere girişimlerini başlattıklarını” söyledi.


Öteyandan, Kasım ayı içersinde "Nuruosmaniye” de ve "Kuyumcukent” te bilgilendirme toplantısı gerçekleştirerek, yol haritasını sektör mensupları ile paylaşacak. Ayrıca, konunun uzmanı akademisyenler, Bakanlık ve Kosgeb temsilcilerini bu toplantıda konuşmacı olarak ağırlanacağını” söyledi.


Kaynak: Habergold

Etiketler
Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI