Habergold
Dunyatimes

Nardalı 75. yılında

· 1930 Yılında Mesut Nardalı, Yıldız Sarrafiye evini açtı, nesilden nesile aktarılan başarıyla yoluna devam ediyor.

19 Eylül 2014 11:46 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2482

·1930 Yılında Mesut Nardalı, Yıldız Sarrafiye evini açtı, nesilden nesile aktarılan başarıyla yoluna devam ediyor.

 

 

Röportaj: Sayım ÖZSELİMOĞLU

 

 

Adana ipek yolu üzerine kurulmuş, tarihi boyunca kervanların geçtiği çok eski bir kenttir. Adana’da Milli mücadele yıllarında Atatürk’ün gelip misafiri olduğu Şeyh Cemil Nardalı efendi’nin birinci oğlu Mesut, 1930 yılında açtığı Yıldız Sarrafiye evi, bugün Şahap Kuyumculuk olarak 75. Yılını kutluyor.

1957 yılında Mesut Nardalı’nın oğlu Şahap Nardalı, Yıldız Sarrafiye evinde mesleğe adım atmış ve babadan oğla devir alınan Yıldız Sarrafiye evi, Şahap Kuyumcu olarak yeni ünvanı ile bugünlere gelmiştir. Şahap Nardalı o yılları anlatırken "1929 Yılında dedem bu mesleğe girmiş, 1930 yılında ilk dükkanı açmış. Adana’da 15 bilemediniz 20 esnaftık. O yıllarda sadakat vardı, itibar vardı. Kuyumcu denilince saygı, sevgi vardı. İnsanlar gelir yatırımlarını bizde yapardı. Şöyle düşünüyorum da Abidin Altunbüken, Abdulselam Altundöken vardı. Biz çekirdekten yetişerek o dönemlerde sanatkâr olduk. Şimdi geçmiş nesilleri arar olduk. İş olarakta tatminkâr bir iş yok. Piyasa eski güzel piyasa değil.”

Şahap Kuyumcu olarak yıllar içersinde, altın sektörünün dinamiklerini en iyi şekilde analiz ederek sektörde yükselmiş, güvenilir kurum kimliğini kurumuş olan Şahap Nardalı, 1995 yılında oğlu Volkan Nardalı’na mağazayı devretmiştir. Bugün müşterilerinin ihtiyaç, talep ve beklentilerini ilkeli ve etik ticari koşullar doğrultusunda karşılayan Şahap Kuyumcu, "müşteri odaklı, tecrübeli kadrosu, dürüstlük, liderlik, yüksek hizmet kalitlesi, şeffaflık ve etik değer.” felsefesi ile yoluna devam ediyor.

Bizde kendilerini kutluyor, nice başarılı yıllar diliyoruz..

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI