Habergold
Dunyatimes

Özboyacı : "Ekmeğini Yediğimiz Yere Sahip Çıkacağız"

Perşembe günü gerçekleştirilen "Kapalıçarşı Geleceğini Arıyor" çalıştayı'nın ilk toplantısının ilk sonuçlarını almaya başladık. Toplantıda konuşulan konular hakkında bilgi aldığımız Ercan Özboyacı, Habergold'a açıklamalarda bulundu.

05 Şubat 2014 23:01 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2333

Perşembe günü gerçekleştirilen "Kapalıçarşı Geleceğini Arıyor” çalıştayı’nın ilk toplantısının ilk sonuçlarını almaya başladık. Toplantıda konuşulan konular hakkında bilgi aldığımız Ercan Özboyacı, Habergold’a açıklamalarda bulundu.

 

Yapılan ilk toplantıda güzel fikirlerin ortaya çıktığını dile getiren Özboyacı, çalıştayın Kapalıçarşı adına faydalı olacağını düşündüğünü söyledi.

 

Toplantının ana konusunun yapılması planlanan restorasyon olduğunu ifade eden Özboyacı, bu proje ile alakalı bilgi alışverişinde bulunulduğunu söyledi. Toplantıda konuşulan diğer konular hakkında Özboyacı, "Biz de kendilerine Kapalıçarşı’da yaşadığımız sorunlar hakkında bilgi verdik. Onlar da notlarını aldılar. Öncelikli olarak yeni bir yönetim planı oluşturulması konuşuldu. Bu dakikadan sonra bu tip çalışmalar için bu gerekli. Biz de hem esnaf olarak hem Ticaret Odası nezdinde elimizden gelen desteği vereceğiz. Ekmeğini yediğimiz, Türkiye’nin en önemli eserlerinden birine sahip çıkacağız” seklinde konuştu.

 

Restorasyonun Maliyeti Yüksek

 

"Yapılan toplantıda, Kapalıçarşı’ya esnafın sahip çıkması gerektiği konuşuldu” diyen Özboyacı, Kapalıçarşı’nın Türkiye turizmine büyük katkısı olduğunu ve bu yüzden bu restorasyon masrafının sadece mal sahiplerine ve esnafına yüklenmesinin bu işi uzatacağını düşündüğünü dile getirdi. Ercan Özboyacı, konu hakkında "Özel güvenlik için bile para toplanamıyorsa, restorasyon gibi son derece maliyetli ve zor bir is daha büyük problem çıkaracaktır. Madem ki burasıTürkiye için turistik bir yer, KültürFonlarından, Turizm Fonlarından bu restorasyon için kaynak ayrılması gerektiğini düşünüyorum.

 

Toplantılarda bu talepleri de dile getireceğiz. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var ve devlet büyüklerimizin bu desteği vermesini umuyoruz. Hepimizin amacı bu sorunların bir an önce ortadan kaldırılmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

 

Son olarak toplantıya katilimin düşük olduğunu söyleyen Özboyacı, bundan sonra yapılacak toplantılarda katılımın daha yüksek olması gerektiğini savundu.


Kaynak: Habergold.com

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI