Habergold
Dunyatimes

Özgün tasarımlarıyla fırtınalı havada gemiyi rotasından saptırmadı

Sektörümüz için oldukça sıkıntılı başlayan 2014 yılında, yeni koleksiyonlarına büyük emek harcayan, tasarım kaslarını daha da geliştiren markalarımızın minimum kayıplarla yılın ilk 6 ayını tamamladığını görüyoruz. Trabzon hasırının yenilikçi markalarından Bykuk'ta doğru zamanda doğru hamle ile hedeflerinden kopmadı…

10 Temmuz 2014 17:12 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1706

Sektörümüz için oldukça sıkıntılı başlayan 2014 yılında, yeni koleksiyonlarına büyük emek harcayan, tasarım kaslarını daha da geliştiren markalarımızın minimum kayıplarla yılın ilk 6 ayını tamamladığını görüyoruz. Trabzon hasırının yenilikçi markalarından Bykuk’ta doğru zamanda doğru hamle ile hedeflerinden kopmadı…

Zor bir yılın ilk 6 ayını tamamladık. Sektörümüzün birçok firması işlem hacimlerinde ani düşüşler ve hedeflerinde derin sapmalar yaşadılar. Bu çalkantılı ortamda gemiyi batırmadan limana çıkarmayı başaran firmaların ortak özelliğinin, yeni ve özgün tasarımlara sahip koleksiyonlar hazırlamaları olarak gözlemliyoruz. Bykuk Kuyumculuk; İstanbul Jewellery Show’da sergilediği otantik Osmanlı tarzı yeni koleksiyonuyla önemli bir çıkış yakaladı ve gerek yurtiçinde gerekse yurtdışına yaptığı satışlar ile sarsıntıyı olabildiğince az hissetti. Bykuk Kuyumculuk firma ortağı İbrahim Kuk; verimli geçen bir yılın ardından 2014 yılında hem ülkemizde hem de Dünyanın farklı noktalarında yaşanan sıkıntının işlem hacimlerine negatif yansımasının olduğunu söyledi.

Trabzon hasırının son dönemde büyük ilgiyle karşılandığı Dubai pazarında dahi siparişlerin ertelenmesinin global anlamdaki krizin bir işareti olduğunu ifade eden İbrahim Kuk; "Bu ortamda tüm gücümüzü yurtiçine yöneltmeyi planlıyoruz. Yılın ilk 6 ayında Türkiye’deki mevcut müşterilerimizi %20 arttırdık. 2014’ün ikinci yarısında koleksiyonlarımıza yeni modeller ekleyeceğiz. Ayrıca varolan müşteri portföyümüzü de %50 arttırarak yılı az hasarlı kapatmayı ve 2015 yılı için hedeflerimizi büyütmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

"TRABZON HASIRI YILLANDIKÇA GÜZELLEŞİYOR”

Trabzon hasırının diğer ürün gruplarından ayrılan en önemli özelliklerinden birisinin de; hasır modellerin yıllar geçse dahi geriye dönülerek talep görmesi olduğunu vurgulayan İbrahim Kuk; taklit edilmesinin çok zor olması nedeniyle Trabzon hasır üreticilerinin ürün kataloglarını çok kolay kuyumculara sunabildiğini, 3 yıl 5 yıl hatta 10 yıl önce ürettikleri modellere dahi günümüzde talep olduğunu ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI