Habergold
Dunyatimes

Ser diamond kuyum işçiliğimizin nadide örneklerini sergiledi

İstanbul Jewellery Show Mart Fuarına üçüncü kez katılan Ser Diamond; yeni koleksiyonları ve minyatür sanatının yüzüğe yansıyan nadide eserleriyle büyük ilgi topladı.

16 Nisan 2014 11:35 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2095

İstanbul Jewellery Show Mart Fuarına üçüncü kez katılan Ser Diamond; yeni koleksiyonları ve minyatür sanatının yüzüğe yansıyan nadide eserleriyle büyük ilgi topladı.

Geçtiğimiz yıl ikinci kez İstanbul Jewellery Show Mart fuar deneyimi yaşayan Ser Diamond; bu yıl fuar standını büyüterek, yerli yabancı misafirlerini çok daha geniş bir alanda ağırladı. Bu yıl başında daha modern tarzlara ve pırlanta ağırlıklı ürünlere geçiş yapan Ser Diamond’ın yeni tarzı beğeni topladı. Türk kuyumculuğun özel el işçiliği ürünlerini sergileyen Ser Diamond; artık kendine has stiliyle yeni bir kavram oluşturdu. Ser Diamond’ın yaptığı tarzdaki ürünler "Ser Diamond Stili” adıyla anılıyor.

Dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan İstanbul Jewellery Show’un ülke gündeminden ister istemez etkilendiğini belirten Ser Diamond firma sahibi Yakup Alpdoğan, "Fuarın, ticaretin, günlük hayatın ve daha birçok sosyal konunun siyasi gündemden çok ciddi etkilendiğini gözlemliyoruz. Bu fuarda ülke çapında yaşanan sisli havanın, yurtiçi piyasamızı ne kadar derinden etkilediğini gözlemledik. Biz sürekli ihracat, ihracat derken, böylesi sisli havaları öngördük. Bugün markamız, ihracat alanında yaptığı çalışmaların, vites yükselten faaliyetlerinin karşılığını almaktadır. Fuar; bizim için özellikle yabancı alıcılarımızla buluşma açısından son derece verimli geçmiştir” diye konuştu.

Fuarda, özellikle minyatür sanatının nadide parçalarını pırlantalı yüzükleriyle buluşturduklarını, safir, yakut ve zümrüt taşlarının pırlanta ve elmas ile kombine ettikleri daha modern çizgilere sahip setlerinin ve kolyelerinin ilgiyle karşılandığını kaydeden Alpdoğan; özellikle Arap ülkelerinden gelen alıcıların fuarda yoğun olarak gözlemlendiğini, Amerika’dan da uzun bir aradan sonra fuara ve markalarına ziyaret olmasının sevindirici olduğunu sözlerine ekledi.

Daha önce yaptığı daveti tekrar eden Yakup Alpdoğan; elmas ve pırlanta üreticisi firmalarla birlik içinde yurtdışı pazara açılmaya hazır olduğunu, Dünya çapında özellikle elmas işçiliğinde oluşan boşluğu "Made In Turkey” kaşesiyle hep birlikte doldurabileceğimizi de vurguladı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI