Habergold
Dunyatimes

Söz sırası Riva Gold tasarım ekibinde

Yılın en yeni modellerini ilk kez İstanbul Jewellery Show'da tanıttıktan ve yoğun ilgi gördükten sonra yeni sezona adım attığımız şu günlerde Riva Gold, bir daha yeni koleksiyon oluşturuyor. İtalya Vicenza Fuarı'ndan da başarıyla dönen Riva; Eylül'e kadar yoğun bir şekilde içpiyasaya konsantre olacak.

18 Haziran 2014 19:48 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2876

Yılın en yeni modellerini ilk kez İstanbul Jewellery Show’da tanıttıktan ve yoğun ilgi gördükten sonra yeni sezona adım attığımız şu günlerde Riva Gold, bir daha yeni koleksiyon oluşturuyor. İtalya Vicenza Fuarı’ndan da başarıyla dönen Riva; Eylül’e kadar yoğun bir şekilde içpiyasaya konsantre olacak.

Sektörümüzün tecrübeli ismi, Hollow Chain ürün grubunun Dünya çapında yükselen yıldızı Riva Gold; düğünlerin artacağı yaz mevsimine yeni ürünleriyle adım atıyor. Yurtiçinde geçen yıllara göre Anneler Günü satışlarının daha az olduğunu, bunun en büyük sebebinin de sektörü sıkıntıya sokan ‘kredi kartı ile taksitli alışverişin yasaklanması olduğunu vurguluyan’ Riva Gold İhracat Müdürü Onur Şahin; "Hangi ürün grubunda üretici olursanız olun ama az ama çok bu haksız uygulamadan etkileniliyor. Vatandaş bugün 50 liralık market alışverişini kredi kartı ile yaparken, 1000 liralık bir takı alımını doğal olarak taksitli bir şekilde vadeye yaymak istiyor. Yetkililerin biran önce bu uygulamayı tekrar masaya yatırmaları gerekmektedir” diye konuştu.

Yurtdışı piyasasında işlerin yolunda gittiğini belirten Onur Şahin; "Yılın ilk yarısındaki fuarlar zincirimizi İtalya Vicenza ile tamamlamış olduk. Şimdi Eylül Hongkong ve Vicenza fuarına kadar önümüzde uluslararası bir fuar yok. Görüntüsüyle ihtişamlı, bütçesiyle mütevazi Riva Gold ürünleri yepyeni koleksiyonlarıyla yine düğünler öncesi kuyumcu vitrinlerinde yerini alıyor” dedi. Yurtiçi ve yurtdışı takı üretiminde artık eskisi gibi çok büyük farklı tasarım talepleri olmadığını kaydeden Şahin, şöyle konuştu:

"Bugün ülkemizin en uzak noktasında yaşayan bir bayan ile İstanbul’daki hatta Milano’daki bayanın ortak zevkleri söz konusu. Yurtdışında daha çok satışını gerçekleştirdiğimiz Hollow setlerimizin yurtiçinde de popülerliğini arttırması konusunda çalışıyoruz. Tasarım departmanımız yılın ikinci yarısı için hazırlıklarını tamamladı. Bugün hala İstanbul Mart fuarındaki siparişlerimizin devamını müşterilerimize yetiştirme telaşındayız. Siz işinize saygı duyunca, emekleriniz boşa gitmemiş oluyor. Bizim üretim bandımızda bir takı hayat bulurken asla yurtiçi ve yurtdışına satılacak diye bir ayırım söz konusu olmamaktadır. Dünyanın çok farklı noktalarına ulaşan Riva Gold ürünlerinin hepsi, yüksek kalitenin ve özgün bakış açısının bir sonucudur. ”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI