Habergold
Dunyatimes

Sultan' yurtdışında büyük ilgiyle karşılandı

İlk olarak İstanbul Jewellery Show'da sahne alan, şimdiye kadar benzeri yapılmamış bir örgü sistemi ile hayat bulan Akdin Kuyumculuğun yeni takı grubu 'Sultan Konzstanza', Dubai ile yurtdışı serüvenine adım attı.

18 Haziran 2014 19:40 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1898

İlk olarak İstanbul Jewellery Show’da sahne alan, şimdiye kadar benzeri yapılmamış bir örgü sistemi ile hayat bulan Akdin Kuyumculuğun yeni takı grubu ‘Sultan Konzstanza’, Dubai ile yurtdışı serüvenine adım attı.

Çok eski zamanlarda Anadolu’nun bazı kasabalarında kullanılan özel bir örgü sistemini, takıya uyarlama fikrini gerçeğe dönüştüren, sektörümüzün yenilikçi markası Akdin Kuyumculuk; ‘Katma Değer Yaratan Ürün’ kategorisine nadide bir eser kazandırmış oldu. İJS’de yeni ürünlerine çok büyük ilgi olduğunu ve ilk yurtdışı siparişlerini fuarda aldıklarını belirten Akdin Kuyumculuk firma sahibi İhsan Akdin; "Bu özel örgü sistemine sahip olan ‘Sultan Konzstanza’ isimli ürün grubumuz, gram üzerinden değil koleksiyon bazlı fiyatlandırılmıştır. Bugün; ‘Katma Değerli Ürün’ tanımının tam olarak altını doldurmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Dubai üzerinden Arap Yarımadası’na dağılacak olan ‘Sultan Konzstanza’ koleksiyonu, hemen ardından Avrupa pazarına girecek. Avrupa’ya Hollanda üzerinden gireceklerini ve Hollanda menşeli bir işadamıyla işbirliği yapacaklarını kaydeden İhsan Akdin; "Bu özel ürünümüzü; Avrupa’nın birçok ülkesinde, seçkin belirli sayıdaki mücevher mağazalarına konumlandırmayı planlıyoruz. Ürünümüzün benzersiz bir dokusu olması ve farklı tasarımların ortaya çıkmasına imkan veren bir yapısı olması elimizi güçlendiriyor” dedi.

Çok eskiden Anadolu’da yapılan örgü sistemini; yeni örücüler yetiştirmek suretiyle, hızla üretim kapasitesini arttırmayı hedeflediklerini belirten Akdin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tamamen el işçiliği ile yapılan bu özel ürün grubumuz; birçok şekil ve tasarıma bürünebilecek özelliğe sahip. Arap Yarımadası için farklı tarzlar, Avrupa pazarı için farklı tasarımlar yapacağız. Şu anda sınırlı sayıda talebe karşılık verebiliyoruz. 1 yıl içinde üretim kapasitemizi arttıracak ve hedeflediğimiz örücü sayısına ulaşacağız. 2015 yılında 4 uluslar arası fuara katılım kararı aldık. ‘Sultan Konzstanza’ ürünümüzü almak isteyenler koleksiyonun tamamını alma şartıyla sahip olabiliyorlar. Bir koleksiyon; yaklaşık 25 parçadan oluşuyor.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI