Habergold
Dunyatimes

Sürücü'den Fuar Algısına Genel Bakış

Geride bıraktığımız İstanbul Mücevherat Fuarı sonrası, sektör mensuplarının değerlendirmeleri sürüyor. Bu kapsamda İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Komite Üyesi Nergis Sürücü, fuar izlenimlerini Habergold ile paylaştı. Ülkemizdeki ve dünyadaki fuar algısına farklı bir perspektiften yaklaşan Sürücü'nün açıklamaları ise şöyle;

10 Ekim 2013 09:08 / Güncelleme: -/- | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 2589


Geride bıraktığımız İstanbul Mücevherat Fuarı sonrası, sektör mensuplarının değerlendirmeleri sürüyor. Bu kapsamda İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Komite Üyesi Nergis Sürücü, fuar izlenimlerini Habergold ile paylaştı. Ülkemizdeki ve dünyadaki fuar algısına farklı bir perspektiften yaklaşan Sürücü’nün açıklamaları ise şöyle;

"Kuyumculukla ilgili fuarlar dünyanın pek çok ülkesinde yapılmaktadır. Buradaki amaç da fuarın yapıldığı ülkenin potansiyelini yukarı çıkartmaktır. Ama bugüne kadar gözlemlediğim kadarı ile bizim ülkemizde Uzak Doğu firmaları daha çok rağbet görüyor. Uluslararası pazarların durumunu göz önünde bulundurursak, tüm potansiyelimizi ortaya koyarak, sektöre ve bölgeye ivme kazandıracak düzeyde fuarlar yapılması gerekmekte.”

 

Ülkemiz mücevher sektörünü daha iyi noktalara taşımak adına yapılması gerekenlere de dikkat çeken Sürücü;

 

"Türk mücevher sektörünün, bugün dünya mücevher sektöründeki konumu giderek yükselmektedir. Bunu fuarların kalitesi ve sunum güzellikleri ile taçlandırmamız gerekmekte. Yurt dışından gelen perakendeci veya üretici tüm gruplara hitap ederek ülke ekonomisine katma değer kazandırmamız gerekir.” dedi.

 

Sektörle iç içe olan herkesi ilgilendiren, açıklamanın anahtar cümlesi ise şu oldu; "Kısaca Avrasya bölgesinde trend belirleyen pozisyona gelip, ihracatı arttırmak hedefimiz olmalı. Bunun yolu da markalaşmaktan geçiyor.”


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI