Habergold
Dunyatimes

Tarihin sayfalarından çıkan takılar doğduğu topraklarda

Her yıl Amerika'dan Hongkong'a kadar çok farklı ülkelerde düzenlenen birçok uluslararası fuarda Türk takı sanatının tüm inceliklerini ortaya koyan, tamamen el işi üretilen, antik Çetinol imzalı takılar, doğduğu topraklarda misafirlerini ağırlayacak.

07 Mart 2014 12:06 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1765

Her yıl Amerika’dan Hongkong’a kadar çok farklı ülkelerde düzenlenen birçok uluslararası fuarda Türk takı sanatının tüm inceliklerini ortaya koyan, tamamen el işi üretilen, antik Çetinol imzalı takılar, doğduğu topraklarda misafirlerini ağırlayacak.

Her biri büyük bir özen ve ustalıkla hazırlanan, 24 ayar saf altından yapılan ve Dünya çapında ilgi gören Çetinol Kuyumculuk üretimi antik, mitolojik takılar İstanbul Jewellery Show’da mistik bir hava yaratacak. Yeni yıl ile birlikte üretiminin %90’ını saf altına ayıran ve gümüş ile altın karışımı takılarını çok azaltan Çetinol Kuyumculuk; Dünyanın çok farklı yerlerinden çıkan doğal taşlarla, tarihi dokuları ve hikayeleri biraraya getirecek. Ortalama her ay bir fuara hazırlandıklarını belirten Çetinol Kuyumculuk firma sahibi Ahmet Çetinol; "Hiçbir fuara özel hazırlanmıyoruz. Zaten sınırlı sayıda el işi üretim yapabildiğimiz için ve her üründen bir adet üretim yaptığımızdan dolayı bizim standımızı ziyaret eden her müşterimiz her fuarda ayrı bir takı grubu görüyorlar” dedi.

Son dönemde İstanbul Jewellery Show’un Dünya çapında iyi bir yükseliş ivmesi kazandığını vurgulayan Çetinol; yurtdışından ciddi alıcıların fuara geldiğini, katılımcıların büyük bir özenle hazırlandığı İstanbul fuarının, tüm Dünyada yılın takı trendinin de ortaya çıktığı bir konuma hızla geldiğini dile getirdi. Milyem usulüyle satılmayan takılarının iç piyasadaki dolar ve altın fiyat artışından olumsuz etkilendiğini kaydeden Çetinol, şunları söyledi:

"Ürettiğimiz ürünler sirkülasyonu fazla ürünler olmadığı ve seri satışı yapılmadığı için ancak satıldığı zaman yenisi talep ediliyor. Bu bağlamda doların ne kadar yükselirse yükselsin, yurtdışındaki bir müşterimiz daha önce aldığı ürünleri satmadan yeni ürün talebinde bulunmuyor. Fuar boyunca yerli ve yabancı müşterilerimizi en yeni daha doğrusu en eski, tarihi takılarımızı görmeye bekliyoruz. ”

5-9 Mart tarihleri arasında Hongkong Uluslararası Takı Fuarına katılan Çetinol Kuyumculuk; 10 günlük bir aranın ardından İstanbul’da…

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI