Habergold
Dunyatimes

Tesbih "altın" dönemini yaşıyor

Son yıllarda hemen hemen tüm kuyumcu vitrinlerinde kendine yer bulan altın tesbihler, adeta 'altın dönemlerini' yaşıyorlar. Ülkemizin en büyük altın tesbih üreticilerinden biri olan Yavuz Kuyumculuk; Türkiye'nin 81 vilayetine el emeği göz nuru tesbihlerini, yüksek kalite anlayışıyla sunuyor.

29 Mayıs 2014 12:02 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 3297

Son yıllarda hemen hemen tüm kuyumcu vitrinlerinde kendine yer bulan altın tesbihler, adeta ‘altın dönemlerini’ yaşıyorlar. Ülkemizin en büyük altın tesbih üreticilerinden biri olan Yavuz Kuyumculuk; Türkiye’nin 81 vilayetine el emeği göz nuru tesbihlerini, yüksek kalite anlayışıyla sunuyor. 

Altın tesbih üretiminde çok daha düşük gramlarda ve farklı ayarlarda üretim yapma imkanı ortaya çıktığından beri, altın tesbih geniş kitlelere ulaşabiliyor. Altın tesbihe artan ilginin somut bir başka göstergesi de; kuyumcu vitrinlerinin hemen hemen hepsinde altın ve değerli taşlardan oluşan tesbihlerin yer alması. Yaklaşık 11 yıldır tamamen altın ve değerli taşlı tesbih üretimi konusunda uzmanlaşan Yavuz Kuyumculuk firma sahibi M.Yavuz Tuncer; altın tesbihe hem ülkemizde hem de yurtdışında yoğun ilgi olduğunu, çok az sayıda altın tesbih üreticisi olmasına rağmen  ‘tesbihte Türk kalitesi’ algısının olgunlaştığını söyledi. 
Kendilerine ülkemizin dört bir yanından altın tesbih siparişi olduğunu kaydeden Yavuz Tuncer; "Her ilimizden talep alıyoruz. Ülkemizin her noktası 3 gün içinde verilen siparişi tamamlayarak ulaştırıyoruz. Bu yıl özellikle yakut, zümrüt gibi değerli taşlardan yapılan ve üzerinde dualar olan tesbihlere artan talep var” dedi. Müşterilerinin referans yoluyla, facebook’ta yer alan şirket sayfası vasıtasıyla ve telefonla kendilerine ulaştıklarını kaydeden Tuncer; " Çok yakında internet sitemizi de hayata geçirerek, müşteri kitlemizle daha etkin iletişim kurma şansı elde edeceğiz. Özellikle Facebook’ta yer alan reklamımızın çok kısa sürede 25 000 tık alması bizi mutlu etti” diye konuştu.
Ülkemizin önde gelen, perakende zincir mağazalarına da altın tesbih yaptıklarını dile getiren Tuncer; bu firmalar için ürettikleri özel modelleri ürün portföylerine dahil etmediklerini, şu an itibariyle bine yakın model çeşitliliği ile her zevke hitap edebilecek konumda olduklarını sözlerine ekledi. Bugün 13 gramdan başlayan ve 100 grama kadar ulaşan farklı gramajlarda altın tesbih üretimi yapan Yavuz Kuyumculuk; akla hayale gelen gelmeyen her çeşit butik tesbih üretimini gerçekleştiriyor ve 1 adet siparişi dahi hızla cevaplıyor. Yavuz Kuyumculuk; son olarak mikro el işi tekniği kullanarak, tesbihin her bir topuna istenen resmi, yazıyı ve çizimi yansıtabilecek yeni bir tekniği hayata geçirdi. 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI