Habergold
Dunyatimes

Teslimat hızıyla Galip Ertan

Yükselen teknoloji imkanları, engin iş tecrübesi ve mesleki uzmanlaşma, bugün verilen siparişin yarın teslim edilmesine imkan tanıyor. Galip Ertan Kuyumculuk; 24 saat içinde siparişini anahtar teslim sunan nadir markalarımızdan birisi.

21 Ocak 2014 23:40 / Güncelleme: 21 Ocak 2014 23:50 | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2515

Yükselen teknoloji imkanları, engin iş tecrübesi ve mesleki uzmanlaşma, bugün verilen siparişin yarın teslim edilmesine imkan tanıyor. Galip Ertan Kuyumculuk; 24 saat içinde siparişini anahtar teslim sunan nadir markalarımızdan birisi.

Değerli bilezik ustası Galip Ertan tarafından 1968 yılında kurulan "Galip Ertan Kuyumculuk”, şu anda firmanın ikinci kuşağı tarafından ileri teknoloji eşliğinde gelecek günlere emin adımlarla taşınıyor. Ülkemize yaklaşık 10 yıl önce ilk CNC makinesini getiren markalardan biri olan "Galip Ertan”, bugün ayda 100 farklı modeli piyasaya sunarken aynı zamanda yüksek hızlı üretim tekniğiyle, 24 saat içinde verilen siparişi cevaplayabiliyor. Ülke genelinde onlarca kuyumcuyla çalışan Galip Ertan Kuyumculuk, aynı zamanda Wedding World AVM’de bulunan perakende mağazasıyla özellikle yeni evlilik aşamasında olan çiftlerin de takı ihtiyaçlarını gideriyor.

Baba Galip Ertan’dan mesleği devralan firma ortağı Gökhan Ertan; kardeşleriyle birlikte çalışmalarına devam ediyor. 23 yıldır kuyumculuk mesleğini icra eden Gökhan Ertan; bilezik üretiminde yıllar içinde çok büyük değişiklikler olduğunu, taleplerin ciddi anlamda değiştiğini, sürekli yeni model üretiminin piyasadan beklendiğini, tüketici zevklerinin şekil değiştirdiğini, modernleşen yüzüyle bileziklerin yatırım altını kimliğini korumasının yanında artık yastık altından çıkarak bileklerde hak ettiği yeri aldığını söyledi. Tüm bu değişimler yaşanırken yıllardır üretim kalemlerinin maliyetleri artmasına rağmen, 22 ayar bilezik üretiminde işçilik ücretlerinin sürekli geriye gittiğini, 10 yıl içinde %30 azalan işçilik fiyatlarıyla ülkemizde geriye giden tek rakamı bilezik üreticilerinin ister istemez oluşturduğunu kaydeden Ertan, sözlerini şöyle sürdürüyor:

"22 ayar bilezik üretiminde, öncelikle gelişen teknolojiyle birlikte üretici sayısında çok ciddi miktarda artış oldu. Ne yazık ki piyasada tutunmak için oyuna yeni girenler fiyat avantajı gibi kolaycı bir yolu tercih ettiler. Ortaya çıkan sert rekabet ortamları, işçilik fiyatlarını bırakın sabit kılmayı, geriye bile düşmesine sebebiyet verdi. Sanırım hiçbir sektörde böylesi birbirinin işine sekte koyan bir rekabet ortamı bulunmuyordur. Son yıllarda sürekli yeni model beklentisinin doğması da ayrı bir konu olarak karşımızda duruyor. 10 yıl önce 15-20 model ile dönen bilezik piyasasında bugün, her yıl binlerce yeni model piyasaya sunuluyor. Biz de her ay 200’e yakın model yapıyoruz. Fakat bu modellerin çok az sayısı piyasada tutuyor. Birde bazı modeller piyasada tutunca bir anda anonim kimliği kazanıyor. Başka markalarda o modeli yapıyorlar. Bu durum artık kanıksandı ve herkes birbirinin modelini üretir hale geldi. Biz farkında olmadan "Popüler bilezik model havuzu” oluşturduk. Bu havuzdan herkese ekmek çıkıyor.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI