Habergold
Dunyatimes

Topaloğlu, En Doğru Yatırım Saf Altındır

Hasgold yönetim kurulu başkanı Akif Topaloğlu, piyasanın durumu üzerine değerlendirme yaparak Habergold'a konuştu. En karlı yatırımın saf altın olacağını vurgulayarak şöyle konuştu;

19 Eylül 2013 22:59 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1534


Hasgold yönetim kurulu başkanı Akif Topaloğlu, piyasanın durumu üzerine değerlendirme yaparak Habergold’a konuştu. En karlı yatırımın saf altın olacağını vurgulayarak şöyle konuştu;


"Bankaların da altın sektörüne girmesiyle, piyasada sistem farklı yürümeye başladı. Bankaların vatandaştan altın alışı ile bizim alışımız arasında fark var. Bankalar bizden daha fazla para verdiği için, vatandaş karda olduğunu düşünerek orayı tercih ediyor. 


Fakat bu sırada banka altına el koyuyor dolayısıyla satarken vatandaşa daha pahalıya satıyor, bankadan altını çekerken işçiliği yüksek fiyattan çekiyorlar. Bankalar bizim gibi saf altın satmıyor, işçilikli altın satıyor. Fiyat 90 ise bankada 90.5 ya da 91 e çıkar. Bankaların bu şekilde sektörün içine girmesiyle altın fiyatlarında sıkışma oluyor. Burada önemli olan vatandaşın duruşu.”


Topaloğlu banka ile çalıştıklarına pişman olduklarını söyleyerek şu şekilde devam etti;


"Herhangi bir hareketlilikte televizyona çıkıyor, sektör olarak sürekli haber oluyoruz. Fiyatlarla ilgili yapılan yönlendirmelerle vatandaşın aklı çok karışıyor. Kar ettiğini sandığı noktada dahi zararda olduğunun farkına varmıyor. Biz en karlı yatırımın saf altın olduğunu sürekli vurguluyoruz. Vatandaşın burada uyanık olup mantıklı davranması gerekiyor. 

Yatırım amacı ile alımlarda ne bilezik ne çeyrek ne gram altına yönelmeliler. Bankalarla çalışmayı kesinlikle düşünmemeliler. Biz kuyumcu olduğumuz halde girdik ve pişmanız. Sıkıntısı büyük oluyor.”Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI