Habergold
Dunyatimes

Trabzon hasırı Osmanlı zerafetiyle birleşiyor

Son yıllarda İstanbul Jewellery Show'a son derece iddialı hazırlanan ve yeni tasarımları, özgün teknikleriyle renk katan Trabzon Hasırının önde gelen markası Bykuk; bu fuarda yepyeni fantezi modellerinde Osmanlı tarzı ve otantik desenlere yer verecek.

19 Şubat 2014 13:33 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2965

Son yıllarda İstanbul Jewellery Show’a son derece iddialı hazırlanan ve yeni tasarımları, özgün teknikleriyle renk katan Trabzon Hasırının önde gelen markası Bykuk; bu fuarda yepyeni fantezi modellerinde Osmanlı tarzı ve otantik desenlere yer verecek.

Trabzon Hasırı; son yıllarda birçok yenilikçi firmayla birlikte klasik çizgisinin dışında, renkli ve gözalıcı tasarımlarla üretim bandından çıkartılarak çok daha büyük kitlelerin beğenisine sunulmaya başlandı. Hasır üretiminin önde gelen markalarından Bykuk; İstanbul Jewellery Show kapsamında hem klasik hem de fantezi hasırda 60’a yakın yeni modeli görücüye çıkaracak. Özellikle Trabzon Hasırının tarihi dokusuyla çok güzel harmanlanan Osmanlı tarzı tokalar, hasıra birbaşka hava katarken, takının ağır duruşuyla uyum gösteriyor. Bykuk Kuyumculuk firma ortağı İbrahim Kuk; 3’üncü kez katılmaya hazırlandıkları İstanbul Jewellery Show Mart Fuarının hem sektör hem de markaları için çok önemli bir platform oluşturduğunu, özellikle en yeni ve dikkat çekici modellerin lansmanını bu fuara denk getirmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

Bu yıl yurtiçi ve yurtdışının talep farklılıklarını gözeterek ayrı üretim gerçekleştirmeye başladıklarını kaydeden İbrahim Kuk; "Geçtiğimiz yakın dönemde özellikle Arap ülkelerinde Trabzon Hasırı; otantik ve tarihi desenler eşliğinde tercih edildi. Bizde Dünya çapındaki bu ilgiyi ve eğilimi, yurtiçindeki tüketicilerin de beğenisine sunmak istedik” dedi. Bu yıl ki fuarda fantezi tarzda ürünlere daha fazla yoğunlaştıklarını belirten Kuk; yeni tasarımların renkli taşlarla çok iyi kombine olduklarını, pırlanta ve elmas takılarda kullanılan tarzda taş kullanımıyla büyük beğeni toplayacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Bykuk; bu yıl baştan sona yeniden tasarlanan ve daha da büyüyen çarpıcı standıyla fuara katılıyor.

 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI