Habergold
Dunyatimes

Trabzon hasırının yurtdışında gözü kara

İstanbul Jewellery Show'a 7 yıldır düzenli katılım gösteren, Trabzon hasırının öncü markalarından Karaltın; birbirinden güzel yeni modelleriyle içpiyasada olduğu kadar yurtdışında da önemli başarılara imza atacağının sinyallerini verdi.

28 Mart 2014 12:53 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1829

İstanbul Jewellery Show’a 7 yıldır düzenli katılım gösteren, Trabzon hasırının öncü markalarından Karaltın; birbirinden güzel yeni modelleriyle içpiyasada olduğu kadar yurtdışında da önemli başarılara imza atacağının sinyallerini verdi.

Trabzon hasır takısında ilk kez fantezi tarzda üretimine yıllar önce geçen, ilk ihracat çalışmalarını geçtiğimiz yıllarda gerçekleştiren ve Trabzon hasırının ününü Dünya arenasına çıkaran Karaltın; başarılı bir fuar dönemi daha geçirdi. Fuar boyunca özellikle yabancı alıcıların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve tahminlerinin üzerinde başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirten Karaltın firma ortağı Nevzat Kara; "Tamamen tescili alınan 40 özel modelimizle, İstanbul Jewellery Show’a renk kattığımıza inanıyoruz. Her sene çalışmalarımızın üstüne katarak ilerliyoruz. Karaltın’ın yurtdışında da gözü kara” dedi.

Bu yıl ki fuar zamanlamasının, sıkıntılı bir döneme denk geldiğini vurgulayan Kara; hem seçim ortamının hem siyasi ve ekonomik istikrarsızlığın, fuarda özellikle içpiyasanın katılımını belli ölçüde negatif etkilediğini söyledi. Bu yıl, yeni ve daha büyük bir stant ile müşterilerinin karşısına çıkan Karaltın; gözalıcı, birbirinden özel ve güzel setlerini mükemmel bir ortamda sergiledi. Karaltın, seçimin ardından şu anda son aşamaya geldiği yeni ürünlerini de vitrinlere taşıyacak. Firma, önümüzdeki iki yıl içinde üretiminin %50’sini ihracata kanalize etmeyi planlıyor.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI