Habergold
Dunyatimes

Trabzon'da doğru Londralı oldu

Kuyumculuk tarihimiz açısından çok önemli bir başarıya imza atan Bykuk; Trabzon hasırını Londra'nın merkezindeki kuyumculara taşıdı. Artık Trabzon'da Ayşe ablanın ördüğü Trabzon Hasırı; Londra'da Cindy'nin boynunda olacak…

19 Mayıs 2014 11:59 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1797

Kuyumculuk tarihimiz açısından çok önemli bir başarıya imza atan Bykuk; Trabzon hasırını Londra’nın merkezindeki kuyumculara taşıdı. Artık Trabzon’da Ayşe ablanın ördüğü Trabzon Hasırı; Londra’da Cindy’nin boynunda olacak…

Trabzon hasırının yenilikçi firmalarından biri olan ve sürekli Trabzon hasırına yeni bir boyut kazandıran Bykuk; İstanbul Jewellery Show’da tanıştığı Londra’nın önde gelen kuyumcularından birine ihracat gerçekleştirdi. Londra’da 4 farklı semtte kuyum mağazası olan bir işadamı ile tanışan Bykuk firma yöneticileri; Trabzon hasırının nasıl üretildiğini detaylı bir şekilde anlatınca İngiliz konuğu kendine hayran bıraktı. Böylelikle ilk kez Trabzon Hasırı Arap Pazarından çıkarak, Dünyanın en modern şehirlerinden biri olan Londra’ya da giriş yaptı.

Bykuk firma ortağı İbrahim Kuk; İJS kapsamında tanıştıkları ve ürünlerine hayran kalan Kuyumcu mağazalar zinciri sahibi bir İngiliz’e satış yapmanın farklı bir heyecanını yaşadıklarını, bu ihracatın; tüm Dünyada el işi eserlere olan ilginin arttığının somut bir göstergesi olduğunu söyledi. Trabzon’da Ayşe ablanın ürettiği bir takının binlerce kilometre uzakta yer alan Londra’da bir İngiliz bayanın güzelliğine güzellik katacak olmasının çok derin bir anlam taşıdığını ifade eden İbrahim Kuk; "İngiltere’ye yaptığımız bu ihracat; Trabzon hasırının Dünyanın çok farklı noktalarında talep görebileceğinin bir işareti. Bu önemli adımdan sonra, daha önce hiç cesaret edemediğimiz yeni pazarlara daha kolay girişimde bulunabileceğiz” dedi.

İngiliz işadamının, fuarda daha çok otantik ve Osmanlı çizgililerini üzerinde taşıyan Bykuk koleksiyonuna ilgi gösterdiğine vurgu yapan Kuk; ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin ön plana çıkarılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördüklerini ve katma değer üreten ürün yapmanın ülkemizi yurtdışında daha saygın bir konuma getireceğini dile getirdi. Trabzon hasırının bir benzerinin Dünyanın başka bir köşesinde üretilmediğine vurgu yapan Kuk; "Bir İngiliz, bir Amerikalı, bir Fransız bayanın Trabzon hasırını keyifle kullanacağını düşünüyorum. Benzersiz dokusuyla Trabzon hasır setiyle davete giden bir Avrupalının çok büyük ilgi çekeceği aşikardır. Bugünden itibaren bu ihracat, bizim hedeflerimizi ve vizyonumuzu daha da ileriye taşıyacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI