Habergold
Dunyatimes

Turgut, Tüm İstanbul'un Meclisiyiz

İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Meslek Komite ve Meclis üyesi Cemal Turgut Habergold'a komitenin vizyonu ve gelecek seçimler ile ilgili konuştu.

19 Eylül 2013 22:57 / Güncelleme: -/- | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 1664


İstanbul Ticaret Odası Kuyumculuk Meslek Komite ve Meclis üyesi Cemal Turgut Habergold’a komitenin vizyonu ve gelecek seçimler ile ilgili konuştu.

Taraf Olmamız Mümkün Değildir 

 Turgut "Biz tüm İstanbul kuyumcularının meclisiyiz, seçimlerde bir şahıs ya da firma için taraf olmamız mümkün değildir. Bunu herkes bilmeli, ona göre hareket etmelidir. Tüm İstanbul’u temsilen görevimizin başındayız ve onlara hizmet için varız. Bir taraf olmayacağız, olanları da uyaracağız.” dedi.

Her şeyi Bir Anda Çözmek Kolay Değil 

 Ayrıca "Komite olarak amacımız firmaların eksiklerini ve tüm İstanbul kuyumcularının ihtiyaçlarını karşılamak, yardımcı olmak. Böylelikle hem ülke ekonomisine, hem sektöre fayda sağlamak. Öncelikli sorunumuz darphaneyle olan ilişkilerimizdeki sıkıntıdır. Bunu çözmeyi istiyoruz. Tüm sarraflarımızın ve atölyelerimizin eksiklerinin giderilmesini İTO’dan destek alabilirsek sağlayacağız. Pırlanta ve taş konusundaki eksiklerimiz ile ilgili eğitim bölümlerimizi geliştirmeyi düşünüyoruz. Bunun gibi bir çok eksiğimiz var. Fakat tüm bunları bir anda çözmek kolay değil. Elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

Projelerimiz Olacak 

 "İTO hiçbir komiteye sabit bir maddi yardım yapmıyor. Kendi sorun ve isteklerimizle ilgili projelerimiz olacak ve bunlara istinaden İTO’dan taleplerimiz olacak. Hali hazırda görüşmelerimiz devam ediyor. Sorunlar üzerinde çalışıyoruz.” diye ekledi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI