Habergold
Dunyatimes

Vali Coş: Kuyumcu soygunları üzüntü verici

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş son günlerde kuyumculara yönelik soygunların meslek mensupları kadar kendilerini de üzdüğünü söyledi.

09 Eylül 2013 23:23 / Güncelleme: -/- | Kategori: Türkiye Kuyumcusu | Ziyaretçi: 2062

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş son günlerde kuyumculara yönelik soygunların meslek mensupları kadar kendilerini de üzdüğünü söyledi.

Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, beraberinde Adana Ticaret Odası Kuyumculuk ve Hediyelik Eşya Tacirleri Meslek Komitesi Temsilcisi Bülent Dalyan ve Adana Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Yiğitçioğlu ile birlikte, son dönemde artan kuyumcu soygunları karşısında duydukları üzüntüyü paylaşmak ve faillerin yakalanmasında gösterilen hassasiyet ve çabadan dolayı Vali Hüseyin Avni Coş’u ziyaret ederek, teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Coş, son günlerde özellikle kuyumculara yönelik soygun girişimlerinin, meslek mensupları kadar kendilerini de üzdüğünü kaydetti. Vali Coş, son olarak Dumlupınar Mahallesi Kıbrıs Caddesi'nde kendilerine engel olmak isteyen baba ve oğlunu öldüren 4 soyguncunun kimliklerinin belirlendiğini ve olayı organize eden bir kişinin de yakalandığını söyledi.

Emniyet güçlerinin olaydan sonra gece-gündüz demeden soyguncuları yakalamak için çalıştığını kaydeden Vali Coş, "Yapılan titiz çalışmalar ve operasyonlar sonucunda, soygunculara yardım ve yataklık yapan 3 kişi gözaltına alındı. Evlere yapılan baskınlarda ise olayda kullanılan pompalı tüfek ele geçirildi. Polis, zanlıların kaçabileceği yerlerdeki emniyet müdürlüklerini de alarma geçirdi. Bunun sonuncunda olayı planlayan kişi, Mardin'in Nusaybin ilçesinde Suriye sınırında yakalandı. Bu zanlının yakalanmasıyla birlikte, yardım ve yataklık yapan 3 kişi olmak üzere toplam 4 kişi yakalandı. Kimlikleri belirlenen şahısların yakalanması için de çalışmalar devam ediyor. Onlar da en kısa sürede yakalanıp, adalete teslim edilecek. Bu tür menfur olayların önlenmesi, caydırıcı olunması ve faillerin çok daha kısa sürede yakalanması için işyeri sahiplerinin güvenlik kameraları taktırmalarında büyük yarar olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Soygun sırasında yaşamlarını yitiren vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyor, ailelerine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.

Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman da, camia olarak bu tür olaylardan büyük üzüntü duyduklarını ifade ederken, daha önceki soygun girişimlerinde olduğu gibi son olayda da faillerin yakalanması için gösterilen çaba ve gayretten dolayı Vali Coş’a teşekkür etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI