Habergold
Dunyatimes

Yakın, Yönetim Sıkıntıları Dile Getirmeli

Nadir Metal Genel Müdürü Burak Yakın, son dönem gündemde yer alan, sektörün en büyük sorunlarından biri olan, darphane grevi üzerine Habergold'a konuştu. Durumun piyasayı zorladığını söyleyen Yakın şöyle konuştu;

09 Eylül 2013 22:49 / Güncelleme: 09 Eylül 2013 23:09 | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 2130

Nadir Metal Genel Müdürü Burak Yakın, son dönem gündemde yer alan, sektörün en büyük sorunlarından biri olan, darphane grevi üzerine Habergold’a konuştu. Durumun piyasayı zorladığını söyleyen Yakın şöyle konuştu;
"Son dönem darphanenin izlediği tutum sektörü oldukça zor bir durumda bıraktı. Vatandaşın altını içeride bekliyor. Darphane’nin bu altınları verememesi, piyasada sıkıntı oluşturdu. Yedinci haftasına girdiğimiz grev sebebiyle içeride bekleyen mallar, piyasada işçilikleri çok yükseltti. Bununla birlikte arz ve talep de çok fazla.”

Yönetimin bu konuya bir an evvel çözüm getirmesini istediklerini vurgulayan Yakın;
"Darphane’nin bir an önce grevi sonlandırıp, ürünleri basıp kuyumcularımıza vermesi doğru olacaktır. İTO Kuyumcular Komitesi başkanı ve ekibinin ve İKO’nun, darphaneden randevu alıp, sıkıntılarımızı ve taleplerimizi dile getirmesini ve konuyu bir çözüme kavuşturması arzusundayız.” dedi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI