Habergold
Dunyatimes

Yarı mamül alyansta tam kalite "Garni"

Sektörümüzün tecrübeli ismi Murat Başak tarafından 2001 yılında kurulan ve pırlantalı montür üretimi üzerine uzmanlaşan Garni Montür; yeni taşındığı Kuyumcukent'te önemli bir dönüşüme imza attı. Altın alyansta bir ilk olan 'yarı mamül alyans üretimi' gerçekleştiren Garni Alyans; bundan böyle alyans firmalarının üretimine kolaylıklar katacak.

26 Mayıs 2014 17:36 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2286

Sektörümüzün tecrübeli ismi Murat Başak tarafından 2001 yılında kurulan ve pırlantalı montür üretimi üzerine uzmanlaşan Garni Montür; yeni taşındığı Kuyumcukent’te önemli bir dönüşüme imza attı. Altın alyansta bir ilk olan ‘yarı mamül alyans üretimi’ gerçekleştiren Garni Alyans; bundan böyle alyans firmalarının üretimine kolaylıklar katacak.

Günümüzde çok sayıda marka gerek ulusal gerekse uluslararası piyasada boy gösteriyor. Son on yılda büyük değişim gösteren kuyumculuk sektörümüzde, birçok farklı ürün grubunda uzmanlaşan onlarca marka bulunuyor. Hem üretip hem pazarlama yapmak, ciddi bir yatırım gücü ve tecrübeyle mümkün olabiliyor. Sektörümüzde artık yarı mamül yapan birçok değerli firmalarımız, güçlü üreticileri destekleyen iş partnerleri konumuna geldiler. Alyans ürün grubunda yarı mamül alanında oluşan büyük boşluğu, tecrübesi ve ileri teknolojiye yaptığı yüksek yatırım ile doldurmak isteyen Garni, faaliyet değişimine giderek yarı mamül alyansta tam kaliteyi müşterilerine sunuyor.

Garni Alyans firma sahibi Murat Başak; ham alyans olarak tabir edilen yarı mamül alyans alanında varolan büyük boşluğu doldurmak istediklerini, daha önce alyans üretimine giren markalarının bu önemli tecrübeyi piyasaya yansıtmak istediğini söyledi. Altın, Paladyum, Paladyum katkılı altın ve gümüş maden çeşitlerinde her ayar grubunda ham alyans hazırladıklarını belirten Murat Başak; "Döküm, çekme, kesme, kaynak işlemlerini en yüksek kalitede gerçekleştirerek, böylelikle çalıştığımız müşterilerimize daha özel tasarım yapmaları için bol zaman, daha az fire ve üretimlerinde hız sağlıyoruz” dedi.

Bugün itibariyle birçok orta ölçekli alyans üreticilerinin böylesi köklü bir üretim parkur yatırımına soyunmasının çok külfetli bir iş olduğuna vurgu yapan Başak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz altın ve gümüş ham alyans üretiminde bir ilk olduğumuz için öncelikle piyasanın belirli bir süre bu yeni hizmete alışması gerekti. Şu anda bizimle bir kez çalışan bir üretici dostumuz, kazandığı avantajları görünce, sürekli çalışmak istiyor. Biz işin hammaliye ve yatırım kısmını üstlendik. Şu anda bünyemizde en ileri teknolojiye sahip makine parkuru eşliğinde üretim gerçekleştiriyoruz. Bizimle çalışan firmalar, ayrıca çok ciddi bir bütçe tasarrufu da sağlıyorlar. Onbinlerce dolara kurabilecekleri bu üretim parkurundan ve ham alyans olana kadar çalışacak elamanların masraflarından tasarruf ediyorlar. Sistemli ve hızlı bir çalışma programı yürüttüğümüz bu hizmetimizde, mevcut müşterilerimize çok hızlı geri dönüş gerçekleştiriyoruz.”

Garni Kuyumculuk çok yakında çift renkli ham alyans üreterek, müşterilerinin bu ihtiyacına da cevap verecek.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI