Habergold
Dunyatimes

Yatırım altınında yeni bir dönem NZP GOLD ile başlıyor

Aylar öncesinden AR-GE çalışmalarına başlanan ve büyük bir titizlik içinde hazırlanan NZP Gold yatırım altınları piyasada. Yatırım altınına ayrı bir boyut kazandırmayı hedefleyen NZP Gold; altının yastık altından ve kasalardan çıkarak hayatın içine dahil olmasını sağlayacak.

17 Mayıs 2014 21:40 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2085

Aylar öncesinden AR-GE çalışmalarına başlanan ve büyük bir titizlik içinde hazırlanan NZP Gold yatırım altınları piyasada. Yatırım altınına ayrı bir boyut kazandırmayı hedefleyen NZP Gold; altının yastık altından ve kasalardan çıkarak hayatın içine dahil olmasını sağlayacak.

Yıllardır kuyum sektöründe faaliyet gösteren Niziplioğlu ailesi tarafından kurulan ve son dönemde birçok yerli, yabancı kıymetli maden firmasının yatırım altınını tedarik eden Nova Pres Gold Kıymetli Madenler Rafineri firması; ilk kez kendi ürününü piyasaya sunuyor. NZP Kıymetli Madenler Ürün Grubu olarak piyasaya sunulan yeni yatırım araçları; başta altın, gümüş olmak üzere birçok değerli madenin kolaylıkla alınıp satılmasına vesile olacak. Nova Pres Gold Yönetim Kurulu Başkanı Murat Niziplioğlu; NZP Gold ve kıymetli madenler ürün grubunun yatırım altınına bambaşka bir boyut kazandırmak için hayata geçtiğini, büyük uğraşlar verilerek yeryüzüne çıkartılan altının tekrar gizli yerlerde kalmasına bir son vereceklerini söyledi.

Yıllarca birçok değerli markaya yatırım madeni tedarikinde bulunduklarını ve böylelikle bu alandaki önemli eksiklikleri gözlemlediklerini kaydeden Murat Niziplioğlu; "NZP Gold yatırım altınları, hem piyasada bulunan klasik gramajlarda olacak hem de akla hayale gelmeyen biçim ve şekillerde üretilecek. Amacım bu yeni ürün grubumuzla altın işlemede yeni bir çığır açmak ve ülkemizin kültürel zenginliklerini altın madenine yansıtarak tüm Dünyaya dolaylı yoldan sunmak olacak” dedi. Bir yıllık bir sürecin ardından, çok titiz bir çalışma ortaya konarak hayata geçirilen NZP Gold’un benzersiz bir güvenlik koruma teknolojisiyle donatıldığını belirten Niziplioğlu; yeni markalarının hem ihracatta hem de yurtiçinde başarılı satış rakamlarına ulaşacağına inandığını ifade etti.

Belirli temaların ve özel günlerin işleneceği, 81 vilayetimizin en önemli kültürel değerlerinin yansıtılacağı altınların üretileceğini dile getiren Niziplioğlu; yatırım altınları için özel koleksiyoncuların oluşacağını, kişinin hayal ettiği herşeyi uygun bütçeler eşliğinde altında bulacağını, her kuyumcunun kendisini ifade eden arzu ettiği tasarımı elde edeceğini sözlerine ekledi.

 

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI