Habergold
Dunyatimes

Yazıcı, Karbeyaz'ın sektöre etkin hizmetler vereceğine inanıyorum

Yaklaşan İKO seçimleri öncesi sektörümüzün önde gelen isimlerinden, Yazıcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO Kuyumcular Komite Üyesi İlhami Yazıcı; gönlündeki başkan adayını açıkladı. Yazıcı; başkan adayları arasında, gerek tecrübesiyle gerek sektörün her kesimiyle etkin iletişim kurmasıyla gerekse tüm mesaisini kuruma harcayabilme rahatlığı nedeniyle İKO'nun Ahmet Karbeyaz ile başarılı bir yönetim sergileyeceğine inandığını söyledi.

22 Aralık 2013 16:11 / Güncelleme: -/- | Kategori: Öne Çıkanlar | Ziyaretçi: 1936


Yaklaşan İKO seçimleri öncesi sektörümüzün önde gelen isimlerinden, Yazıcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve İTO Kuyumcular Komite Üyesi İlhami Yazıcı; gönlündeki başkan adayını açıkladı. Yazıcı; başkan adayları arasında, gerek tecrübesiyle gerek sektörün her kesimiyle etkin iletişim kurmasıyla gerekse tüm mesaisini kuruma harcayabilme rahatlığı nedeniyle İKO’nun Ahmet Karbeyaz ile başarılı bir yönetim sergileyeceğine inandığını söyledi.

Yakın zamana kadar İKO Yönetim Kurulu Üyeliği görevi de icra eden Yazıcı Grup Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Yazıcı; yaklaşan seçimler öncesi mevcut adaylar içinde Ahmet Karbeyaz’ın bu önemli görevi layıkıyla yapacağına olan inancı ifade etti. Ahmet Karbeyaz’ın herkesin derdine çare olacak bir kişi olduğunu ve sektörde; imalattan perakendeye, toptan satıştan ihracata kadar birçok konuda çalışmaları bulunduğunu kaydeden İlhami Yazıcı; "Ahmet Karbeyaz, daha önce İKO yönetiminde görev yaparken sürekli çaba içinde olmuş, tecrübeli bir sektör mensubudur. Ben; Karbeyaz’ın sektörde en ufak bir ayırım yapmadan herkesi kucaklayacağına ve sektör menfaatlerini herşeyin üstünde göreceğine inanıyorum” dedi.

Yeni İKO başkanı önemli görevlerin beklediğini ve İKO merkezinin mevcut yerden başka bir noktaya kesinlikle taşınmaması gerektiğini vurgulayan Yazıcı; özellikle pırlantada kalkan ÖTV’nin sektör tarafından çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini, sektörün diğer kurumlarıyla birçok projede İKO’nun ortak hareket halinde olmasının önemini dile getirdi.

SAHTE ALTINA DİKKAT !

Son dönemde çeşitli sahtekarların birçok kıymetli markanın logosunu taklit ederek, piyasaya sahte altın sürdüğünü özellikle kuyumcuların bu konuda çok sık kandırıldığını belirten İlhami Yazıcı; mutlaka esnafın altını keserek almaları gerektiğini, üzeri çok ince altınla kaplanan sahte ürünlerin sürterek testlerden başarıyla geçtiğini ve bu olayların son günlerde arttığını sözlerine ekledi.


Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI