Habergold
Dunyatimes

Yeni yerde "yeni form" koleksiyonunun yeni modelleri çıktı

Çok uzun yıllar Çemberlitaş'ta ki üretim merkezinde faaliyetlerini sürdüren, 22 ayar bileziğin ülkemizdeki seçkin markalarından biri olan Rota Kuyumculuk; yeni taşındığı İstanbul Vizyon Parkta ilk ürünlerini piyasaya sundu.

19 Mayıs 2014 12:14 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2383

Çok uzun yıllar Çemberlitaş’ta ki üretim merkezinde faaliyetlerini sürdüren, 22 ayar bileziğin ülkemizdeki seçkin markalarından biri olan Rota Kuyumculuk; yeni taşındığı İstanbul Vizyon Parkta ilk ürünlerini piyasaya sundu.

 

Yıllar sonra üretim merkezini değiştiren Rota Kuyumculuk; yeni yerinde ilk bileziklerine imza atmaya başladı. Son dönemde teknolojik altyapısını yenileyen ve şarnel bilezik üretimini de bünyesinde başlatan Rota Kuyumculuk; İVP’de bulunan yeni yerinde daha yoğun işçilik gerektiren modellere ağırlık vermeyi planlıyor. Rota Kuyumculuk firma sahibi Kerim Yılmaz; "Çok yakında CNC makine parkurumuza yeni bir cihaz katacağız. En son teknolojinin yer aldığı son model CNC makinemizle daha da zorlu modelleri hızla hayata geçireceğiz” dedi.

Son aylarda yükselen bir grafiğe sahip olan ve geniş yüzeyleriyle birçok kuyumcu vitrininde başköşede yer bulan ‘Yeni Form’ isimli koleksiyonlarına İVP’de yeni modelleri eklemeye başladıklarını da belirten Kerim Yılmaz; "6 cm yüzey genişliğiyle ve 75 gramın üstündeki ağırlığıyla biz bu modellerimizin çok seri bir satış yakalayacağını tahmin etmiyorduk. Daha çok, kuyumcu vitrinlerinin assolisti olmasını beklediğimiz bu ürün grubumuza, tahminimizin üstünde ilgi oldu. Seri üretim yaptığımız çeşitli koleksiyonlarımızın arasına ‘yeni form’ da girmeye başladı. Büyük hacme sahip olan bu bilezik grubumuza, biz de adeta bir tuvalde resim yapar gibi en zengin çizimlerimizi özgürce yansıtıyoruz. Bu koleksiyonun zenginleştirilmesine yönelik çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Seçimlerin ardından, düşen altın fiyatlarıyla birlikte özellikle bilezik talebinde bir artış olduğunu gözlemlediklerini ve üretim kapasitelerinin yüzde yüze yaklaştığını kaydeden Yılmaz; bu olumlu gelişmelere karşın, kredi kartı ile taksitli kuyum alışverişinin yasaklanmasının kuyumcularda çok olumsuz sonuçlara yol açtığını ve işlem hacimlerinde yarı yarıya bir azalma oluştuğunu, yaptıkları müşteri ziyaretlerinde bu durumu yakından gördüklerini söyledi.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI