Habergold
Dunyatimes

Yüksek kalitesi içten geliyor

Kalıp ve Press Makine üretiminde ülkemizin Dünya çapında tanınan isimlerinden Steel Kalıp& Makine; Yüksek kalite standartlarında ürettiği makinelerini CE Uluslararası kalite belgesi eşliğinde satışa sunuyor. Steel'in makinelerini meydana getiren en ufak parçalar dahi, CE kalitesi almış parçalardan oluşuyor...

18 Haziran 2014 19:53 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 1550

Kalıp ve Press Makine üretiminde ülkemizin Dünya çapında tanınan isimlerinden Steel Kalıp& Makine; Yüksek kalite standartlarında ürettiği makinelerini CE Uluslararası kalite belgesi eşliğinde satışa sunuyor. Steel’in makinelerini meydana getiren en ufak parçalar dahi, CE kalitesi almış parçalardan oluşuyor...

72 farlı ülkeye ihracat gerçekleştiren, Steel Kalıp & Makine; yüksek kalitesini uluslararası kalite kuruluşlarına da onaylatıyor. Tüm Dünyada geçerli CE sertifikasına sahip olan Steel; her yıl düzenli denetimler için fabrikasının kapılarını yabancı yetkililere açıyor. Çok farklı coğrafyalara, çok farklı iklim koşullarının bulunduğu ülkelere ürünlerini sunduklarını belirten Steel Kalıp & Makine Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf İzzet Çelik; "Binlerce kilometre uzakta bulunan bir ülkeye de ihracat yapıyoruz. Amacımız; sorunsuz, yıllarca rahatlıkla kullanılabilecek makineler üretmek. Bugün itibariyle satış yaptığımız ürünlerin sadece %1 için servis talebi olması da bu konudaki hedefimize ulaştığımızın bir göstergesi” dedi.

Fabrikalarında kalite kontrol ve son deneme işlemlerinin çok büyük hassasiyet içinde yapıldığını vurgulayan Yusuf İzzet Çelik; "Yıllardır bir prensip olarak, tüm kontrollerin ardından her makinemiz fabrikamızdan çıkmadan önce şahsen kendim kontrolünü yapıyorum. Biz ürünümüzü sattığımız zaman değil, ürünü kullanırken müşterimiz mutlu olduğu zaman keyif alırız. Mutlu müşteri; sağlıklı ve sürdürülebilir ticaret demektir” diye konuştu. Uluslararası standardizasyon belgesi almanın çok ağır şartları ve kriterleri bulunduğunu vurgulayan Çelik; alınan bu belgenin ömür boyu geçerli olmadığını, her yıl düzenli denetimlerde başarılı oldukça belgenin geçerliliğini devam ettirdiğini dile getiriyor.

Son yılların en verimli İstanbul fuarını geçirdiklerini yineleyen Çelik; hala Mart fuarından mevcut siparişleri yetiştirmeye devam ettiklerini, Dünyanın çok farklı noktalarından yüksek miktarlarda siparişlerin firmalarına ulaştığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"2014 yılı hem makine hem de kalıp bölümlerimiz açısından çok yoğun başladı. İJS’de markamıza olan büyük ilginin yansımaları hala devam ediyor. Hem ülkemizde hem de yurtdışında ki kuyum üreticileri, sürekli yeni modeller müşterilerine sunmak istiyorlar. Tüm bunları da yeni makineler eşliğinde yapmayı tercih ediyorlar. Ayrıca İstanbul Vizyon Park ve Kuyumcukent’e atölyelerin taşınması devam ediyor. Bu döngü, yeni makine alımlarını tetikliyor.”

İran, Rusya, Cezayir gibi birkaç ülkede temsilcilik sistemiyle büyüme stratejilerini benimsediklerini ve yeni ülke temsilcileriyle görüşmelerinin devam ettiğini sözlerine ekleyen Çelik; ürünlerinde "Made In Turkey” kaşesini gururla kullandıklarını, yüksek teknoloji ile beslenen üretim merkezlerinin genişlemeye kararlılıkla devam edeceğini ifade etti.

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI