Habergold
Dunyatimes

3 tasarımcı 3'üncü digital katalog 3000 tasarım

Tasarıma gönül vermiş, takı tasarımı alanında yüksek eğitim almış ve binlerce tasarıma imza atmış 3 designer; geçtiğimiz günlerde, 3000 tasarımı içinde barındıran digital tasarım kataloğunun 3'üncüsünü piyasaya sundu. Ülkemizde bir benzeri daha bulunmayan bu proje ile 3 yılda 9000 tasarım arşivlendi ve sektörün kullanımına sunuldu.

05 Mayıs 2014 17:55 / Güncelleme: -/- | Kategori: Firmalar | Ziyaretçi: 2231

Tasarıma gönül vermiş, takı tasarımı alanında yüksek eğitim almış ve binlerce tasarıma imza atmış 3 designer; geçtiğimiz günlerde, 3000 tasarımı içinde barındıran digital tasarım kataloğunun 3’üncüsünü piyasaya sundu. Ülkemizde bir benzeri daha bulunmayan bu proje ile 3 yılda 9000 tasarım arşivlendi ve sektörün kullanımına sunuldu.

Yaklaşık 8 yıl önce Reyhan Adıgüzel, Elif Çetin, Derya Alantor Aslan isimli takı tasarım uzmanları tarafından kurulan Designet Tasarım Ofisi iki yıldır düzenli olarak piyasaya sunduğu dijital tasarım kataloğunun 3’üncüsünü kuyum sektörüne sundu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Jewellery Show’da yer alan stantlarında Digital Kataloğun 3’üncüsünü tanıtan Designet; birbirinden çarpıcı 3000 tasarımı 2cm genişliğindeki flash belleğe sığdırarak bir ilke imza attılar. Designet Tasarım Ofisinin tasarımcılarından Reyhan Adıgüzel; iki yıl önce başlattıkları bu projenin hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyük talep gördüğünü, daha önce ülkemizde benzeri yapılmamış bu proje ile aynı zamanda Türk takı tasarımının gelmiş olduğu ileri seviyeyi gözler önüne serdiklerini söyledi.

Adıgüzel; İSJ kapsamında 3’üncü dijital kataloglarını flash bellek eşliğinde piyasaya sunduklarını belirterek; "Tamamen kendi tasarımlarımızdan oluşan bu özel çalışma ile Türk takı tasarım çalışmalarının Dünya çapında beğenilmesine ve kullanılmasına imkan tanıyoruz. Günümüzün yüksek teknolojisine uygun olması ve daha pratik bir şekilde kullanılması için 3000 tasarımımızı flash belleğe taşıdık” dedi.

Markanın bir diğer tasarımcısı olan Elif Çetin de; hazırlanan bu katalogda tüm ürünlerin çok sistemli bir şekilde kategorize edildiğini, tek tek ayrılan ürünlerin ayrıca kendi içinde çeşitli başlıklar ile bir daha ayrımlaştırıldığını dile getirdi. Tasarımların evrensel ölçülendirme anlayışıyla yapıldığını ve anında cad programına aktarılarak hemen üretime geçilebilecek seviyede olduğunun altını çizen Çetin; bu zengin kataloğa Dünyanın çok farklı ülkelerinden de talep olduğunu ve çok uygun bir fiyat eşliğinde satışının yapıldığını ifade etti.

Tasarım takımının üçüncü ismi Derya Alantor Aslan’da konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Profesyonel bilgi işlem uzmanlarına danışarak yaptığımız dijital kataloğumuzu birkaç farklı format eşliğinde hazırladık. Böylelikle Dünyada çok farklı ülkelerin kullanım tekniğini yakalayacak bir çalışma ortaya çıkardık. 3000 parçadan oluşan kataloğumuz için tüm Dünya pazarlarını, bölge bölge etüt ederek, her ülkenin kendi kültürel değerleri ve talepleri ile örtüşen çalışmaları kataloğumuza taşıdık. Özellikle ihracat yapan markalar için bu durum çok büyük avantajlar sağlıyor. Çok yoğun ilgi olan bu çalışmamızın 4’üncüsü için şimdiden çalışmaya başladık. Belki 4’üncü kataloğumuzu biraz daha erken bir zamanda, yıl sonuna doğru çıkarabiliriz.”

Sitemiz yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm haklarının sahibidir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.
YUKARI